Jeg har fått flere butikkjobber ved å gå innom og spørre om jeg kunne legge igjen CV. Jeg tror dette er den vanligste måten å få seg jobb i butikk, og at det er derfor stillinger ikke annonseres.
Det er ikke noe skummelt, altså! Jeg har aldri hørt på lignende svar som denne jenta fikk. I butikkene der jeg har jobba har det ofte vært noen som har kommet inn med CV-er, og kun hvis det er mange grove skrivefeil eller veldig barnslige formuleringer ler man av dem (på bakrommet). Butikker flest har dessuten ikke så mange krav til dem de ansetter annet enn at de er alminnelig oppegående og utadvendte, men en interesse for produktet som selges er jo en fordel (På intervju i dagligvarebutikk blei jeg en gang spurt om jeg var interessert i matvarer...).
Med andre ord er det bare å ta en runde mellom byens bokhandler og legge igjen CV, så ringer de nok en vakker dag!
Viser 1 svar.
Ja, jeg får gjøre det. Har allerede flere eksemplarer av CV'n min ferdigutskrevet og klare, så det er ikke så mange unnskyldninger igjen nå, hehe... :)