Jeg synes nærmest perfekt er å ta hardt i, men det er ei svært god bok. Lesegjengen her i bygda hadde "Sommeren uten menn" som bok før ferien. Den syntes jeg var OK og jeg gikk glipp av samlinga med diskusjon. Trolig fant den i smak, da denne ble valgt ut til neste samling. Jeg likte denne boka bedre.
Bokas forteller er kunsthistoriker, og noen av hovedpersonene er kunstnere. Spent på om de i gjengen som har greie på slikt fikk enda mer ut av boka enn meg som er ganske blank på området.
Viser 1 svar.
Jeg leste sommeren uten menn før i sommer uten å bli spesielt imponert. Men denne er noe helt annet, nå er jeg med! Den er ikke spesielt lettlest, ikke noen "sidesnuer", her må teksten fordøyes.. synke og jeg blir berørt av det jeg leser, ja anbefales, virkelig!