Tja, MiaMaria er vel inne på noe når hun sier at de fleste ant. spør for å konversere, ikke fordi de er spesielt interessert i akkurat min boksmak. Jeg har i hvert fall sjelden har opplevd det siste :-)

Selv er jeg en temmelig kresen - og allsidig - leser. Leser nær sagt alle sjangere og om alle temaer, bare kvaliteten er god! Har f.eks. lest Oliver Sack's Onkel Wolfram - Minner fra en kjemisk barndom til tross for at jeg i utgangspunktet har null interesse og forståelse for kjemi. Men Sacks beskriver sine opplevelser av kjemiens verden med en sånn innlevelse, humor og beundring at du ikke kan unngå å bli revet med.

Så er da det store spørsmålet - Hva er god kvalitetet!

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 4 svar.

Er artig at mange av oss som mener at vi er allsidige og altetende, men at når det kommer til stykket så har vi sikkert totalt forskjellige synspunkter og smak! Kvalitet er nok en evigvarende debatt, for hvem skal egentlig bestemme hva som er dårlig og hva som er bra? Noen ser etter en god historie og andre et treffsikkert språk, og disse lar seg ikke alltid kombinere i en og samme bok..

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Når sant skal sies, karakteriserte jeg meg ikke som altetende, snarere som kresen :-)).
Jeg stiller krav både til språk og meningsinnhold, mens temaene kan spenne vidt! Et klisjefylt og oppstyltet språk kan ødelegge en aldri så god historie for meg. Et presist og meningsrikt språk kan gi liv til en tilsynelatende tynn historie.

Du, nå ble dette plutselig et veldig vanskelig innlegg - hvordan jeg definerer min egen boksmak... Etter flere forsøk stopper jeg rett og slett her :-)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Enig i at altetende ble et noe misvisende synomyn til allsidig ;). Men ja, å definere sin egen boksmak ser ut til å være en vanskelig oppgave, og kanskje heller ikke noe man burde strebe etter..

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Det tror jeg du har rett i :-)
Samtidig er det jo artig å lufte noen synspunkter. Tråden din fikk i hvert fall meg til å tenke litt over hvilke krav jeg stiller til litteratur, og hva litteratur betyr for meg.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Eileen BørresenTanteMamieTine SundalJan-Olav SelforsEmil Christiansenmay britt FagertveitAlexandra Maria Gressum-KemppiRuneLisbeth Marie UvaagBjørg L.Kirsten LundKristin_Jane Foss HaugenKarin BergMorten MüllerMads Leonard HolvikPiippokattaLene AndresenElinBeTove Obrestad WøienEllen E. MartolDemeteredgeofawordChristofferAQuariuskriraStig TCamillaLailaAnne Berit GrønbechBeathe SolbergMorten JensenIngunnJKari ElisabethLars MæhlumIna Elisabeth Bøgh VigreReidun SvensliMaikenEster SNorah