Jeg vil gjerne bruke lydbøker, men jeg har ikke fått det til. Jeg synes lydbøker virker så praktisk, men kan lytte til bøker i situasjoner hvor man ikke kan, eller hvor det er vanskelig å lese en papirbok. For eksempel i bilen, mens man går tur, eller til og med på et fly hvor all støy rundt kan ta fra deg konsentrasjonen.

Problemet mitt er at jeg så lett lar tankene fare, dermed glemmer jeg boken jeg lytter til og når jeg kommer tilbake til virkeligheten så har jeg gått glipp av mye og må spole tilbake. Vanligvis har jeg ikke helt peil på hvor jeg slapp, så da blir det en del prøving og feiling, og dette tar mye tid.

Dette har ingenting med bokens innhold å gjøre, jeg har prøvd å lytte til bøker jeg virkelig elsker, men det fungerer ikke da heller, det er hos meg feilen ligger. Jeg kan bli distrahert når jeg leser papirbøker også, men da kan jeg bare lete meg frem i teksten, og da blir det jo litt lettere.

Så jeg er absolutt ikke skeptisk til lydbøker, jeg har bare ikke funnet rett teknikk enda.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Høres ikke ut som det ikke er noe å være redd for da.. hehe. Jeg får vel prøve det ut, og se hva jeg synes.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Ann Helen EHelena ENickBookiacJohn LarsenAmanda ATrude OmaDemeterSigrid Blytt TøsdalSverreBjørg L.Astrid Terese Bjorland SkjeggerudJulie StensethNicolai Alexander StyveJoannTorill RevheimKirsten LundMorten MüllerMarit AamdalMarenKaren PatriciaElisabeth SveeTore OlsenJakob SæthreTonje-Elisabeth StørkersenHavÅsmund ÅdnøyJarmo LarsenHenrik  Holtvedt AndersenLars MæhlumAnniken RøilbrekellinoronilleEvaVibekeMats L.Karamasov11Emil ChristiansenIngeborg GLaila