Jeg arva ei bok etter mor mi; Lajla av Jan A. Friis (1944) og boka ble også filmatisert. Min mor kan fortelle at den var utrolig populær da hun var yngre. Jeg leste boka uttallige ganger da jeg var en 12-13 år. Men jeg tror boka ble skrevet rundt 1880-tallet første gang, men ble ikke utgitt før i 1944 under navnet Lajla. En litt "annerledes" bok enn de andre du har fått tips om.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 2 svar.

Tusen takk for tipset. Den boken har jeg ikke hørt om før. Prøvde å google den men det var dårlig med resultater, men det er mulig den lar seg spore opp allikevel.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Fant noen ord i Wikipedia, vil tro at bibliotekene kan skaffe den til deg:-)

http://no.wikipedia.org/wiki/Jens_Andreas_Friis

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

John LarsenHelena ERonnyJulie StensethAvaHeidi LPiippokattaNorahEli HagelundHeidi Nicoline ErtnæsVariosaMarianne MSolAlice NordliLena Risvik PaulsenIngeborg GEivind  VaksvikMarit AamdalSigrid Blytt TøsdalBente NogvaLailaReidun SvensliBertyTor Arne DahlBjørn SturødHilde H HelsethStine AskeAnniken RøilIna Elisabeth Bøgh VigreLinda RastenRoger MartinsenHarald KTonje-Elisabeth StørkersenElisabeth SveeStig TTovesveinKorianderTone SundlandSigrid Nygaard