"Til lags åt alle kan ingen gjera" sa en gang Ivar Aasen. Den sitter spikra i hukommelsen. Vi kan ikke det, da mister vi oss selv, som du var inne på, Solveig. Men det vi kan, er å vise respekt for at vi alle er forskjellige.

Godt sagt! (7) Varsle

Viser 2 svar.

Helt riktig! Mangfoldet er noe av det som gjør dette nettstedet, og verden forøvrig, spennende og interessant. Ingenting er egentlig riktigere enn noe annet så sant man holder seg på rett side av loven. Man må kunne være seg selv på alle områder, men det betyr ikke at man ser ned på noen som velger noe annet.

Godt sagt! (4) Varsle

Vi kan gjøre så godt vi kan i hvert fall. Hadde vi alle respektert hverandres ulikheter, så hadde det ikke vært behov for kriger og terrorisme i verden. Det var det med teori og praksis igjen.

Bøker er jo nettopp med på å utjevne de ulikhetene.

Godt sagt! (4) Varsle

Sist sett

RavnRoger MartinsenBente NogvaErlendEvaJohn LarsenMarenAnn ChristinHeidi BBIreneleserHeidi BMaikenSynnøve H HoelG LDemeterTove Obrestad WøienKaramasov11MartineEster SMarianneGeir SundetLailaEllen E. MartolLisbeth Marie UvaagmarvikkisHilde MjelvaLaddenSissel ElisabethLinda RastenEli HagelundBjørn SturødsiljehusmorBerit RBørge NordbøAnniken RøilKirstenEgil StangelandHarald KPia Lise SelnesPiippokatta