Muren faller Nok en spennende roman om Arkady Renko. Denne gangen veksler handlingen mellom Tyskland og Russland. 'Red Square' er en tittel som henspeiler både den røde plass, og et maleri av en berømt russisk kunstner.

I denne romanen møter Arkady igjen sin store kjærlighet Irina, men det ser lenge ut til at han mister henne også denne gang. Ellers er det selvfølgelig også her et mordmysterium, og Renko får som vanlig hard medfart av de som ikke liker at han stikker nesa si i andre sine saker.

I denne boka får vi også historien om kuppforsøket mot Gorbatsjov og stridsvognene som ruller mot det Hvite Hus i Moskva.

En god bok, med gode miljøskildringer, men kanskje den hittil svakeste med Arkady Renko.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

PirelliEivind  VaksvikHilde H HelsethTurid KjendlieMarit HøvdeTone HmarvikkissomniferumLene AndresenHelge-Mikal HartvedtHarald KElinBeEgil StangelandKirsten LundHanneDemeterritaolineVanja SolemdalOdd HebækHallgrim BarlaupLailaRisRosOgKlagingKristine LouiseKorianderReadninggirl30Lars Johann MiljemgeBjørg RistvedtJulie StensethSolBjørg L.AvaAgnesrubbelPiippokattaToveMarianne AugustaHeidi BBMarit HåverstadAud Merete Rambøl