Klikk på en bok for å legge inn et sitat.

Viser 1 til 5 av 5 sitater

En buddhistisk myte handler om en mann som faller ufor et stup, men som klarer å bite seg fast i en busk med tennene. En forbipasserende spør ham om hvorfor han henger slik. Noen ganger er det bare mulig med taushet.

Godt sagt! (3) Varsle

Jobs bok er god katastrofepsykiatri.

Godt sagt! (4) Varsle

Oslo er et imperium med en koloni som heter Norge.

Dagbladet, 1995

Godt sagt! (3) Varsle

Tu Fu burde komme ut hver dag. Mens det burde gå 1200 år mellom hver gang Dagbladet kommer ut. Jeg vil ikke forby Dagbladet, men det trenger ikke komme ut så ofte.

Tilleggsopplysning: Tu Fu var en kinesisk poet som levde på 700-tallet; Georg Johannesen oversatte et utvalg av hans dikt til norsk.

Godt sagt! (0) Varsle

Det merkelige nå er at det normale har blitt så originalt at hver gang noen oppfører seg normalt, så tror man at det ligger en baktanke bak.

Godt sagt! (6) Varsle

Sist sett

Harald Kmangochutneyaddict666Alexandra Maria Gressum-KemppiEvaAnne-Stine Ruud HusevågBirkaJan-Olav SelforsKine Selbekk OttersenMartin ABDemeterToveMads Leonard HolvikKirstenMorten MüllerEivind  VaksvikAmanda ACathrine PedersenmarvikkisLinda NyrudAkima MontgomeryJulie StensethPiippokattaHåvard EngeLaddenRisRosOgKlagingGunillaJannaReidun SvensliEvaJesper HjellnesSigrid Blytt TøsdalFarfalleBjørg L.siljehusmorStig TKaren PatriciaIngeborg GAnne Berit GrønbechChristofferMarit Høvde