Klikk på en bok for å legge inn et sitat.

Viser 1 til 4 av 4 sitater

«Jeg har spurt noen lærde menn om de synes [Homer] er like kjedelig som jeg, og alle ærlige mennesker tilstår at boken faller ut av hendene på dem etter ti minutter, men at man er nødt til å ha den i biblioteket som et oltidsminne, eller en rusten medalje som ikke er en skilling verd i handel og vandel.»

Godt sagt! (7) Varsle

[...] Martin især kom med den slutning at menneskene er skapt til enten å leve i evig kval og uro eller i kjedsomhetens sløve dvale.

Godt sagt! (3) Varsle

"Hva betyr optimisme?" spurte Cacambo. "Å," svarte Candide, "det er enslags vanvittig mani som består i å mene at alt er bare bra når alt faktisk er skitt."

Godt sagt! (9) Varsle

Jeg undres hva som er verst, enten å bli voldtatt hundre ganger av negerpirater, få den ene ballen skåret av, løpe spissrot mellom bulgarer, bli pisket og hengt på autodafé, bli levende dissekert, slite på galeiene - kort sagt bli utsatt for alle de ulykker vi til sammen har gjennomgått - eller sitte her med hendene i fanget?

Godt sagt! (5) Varsle

Sist sett

Harald KKirstenLogikaEgil StangelandStig TannelinguaAndreas VillangerBente NogvaLaddenINA TORNESMads Leonard Holvikingar hRune U. FurbergFrode TangenEvaLinda NyrudLailaPerSpelemannBjørg L.Morten BolstadAkima MontgomeryEllen E. MartolMorten MüllerLilleviTonjeMona HagenEivind  VaksvikAgnete M. HafskjoldCecilie Ellefsenanniken sandvikAvaCathrine PedersengretemormarvikkisBeathe SolbergsiljehusmorMartin ABVariosaHildeCecilie