Klikk på en bok for å legge inn et sitat.

Viser 1 til 6 av 6 sitater

Lenin så at revolusjoner ikke blir skapt av individer ,men at det er de revulosjonære oppgave å finne ut av når tendensen i samfunnet går i revolusjonens retning, og så styre utviklingen. Den revulosjonære tidevannsbølgen ruller nå over Iran. Hele samfunnsstrukturen var i ferd med å gå i oppløsning . Rikdommen hadde brakt med seg misunnelse , ikke stabilitet.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Han hadde en utopisk tro på samfunnets evne til å leve i harmoni uten tvemang,
derfor måtte politiet oppløses fordi det hadde vært en del av Sjahens undertrykkelsesapparat. Sikkerhetspolitiet folk måtte underkaste eksemplariske islamske straffer for sine ugjerninger.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Det var hans faste overbevisning at det var revolusjonens første plikt å tilintetgjøre alt som på noen måte hadde tilknytning til Sjahens regime.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

De så på Khomeini som en helgen..
De betraktet ham som en Guds mann,
som hadde trengt til side mørkets krefter,
og dermed gjort det mulig for godviljens menn.
(Folk som dem selv) å overta regjeringsmakta .

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Revolusjonen fant ikke sted for at folk skulle få mat.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Enhver politisk handling bør ha et mål i tillegg ril et motiv.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

TovePiippokattaMads Leonard HolvikBertyAlexandra Maria Gressum-KemppiTanteMamieVannflaskeKirsten LundTove Obrestad WøienElisabeth SveeSynnøve H HoelGodemineHeidi HoltanKari FredriksenKjell F TislevollAskBurlefotAvaTrine Lise NormannlittymseKjersti SIngebjørgmarvikkisIngunn SSissel ElisabethEivind  VaksvikEllen E. MartolJoannAneEgil StangelandAmanda ACatrine Olsen ArnesenGro-Anita RoenBente NogvaLinda NyrudAnn ChristinMarianne MRonnyToneGunillaJulie Stenseth