Det er ikke mulig for oss å fatte fullt ut den følelse av fortvilelse og kaos som spredte seg gjennom middelalderens Europa i kjølvannet av dette ødeleggende angrepet. Vi er fremdeles, som det var den gangen, i risikosonen for store pandemier.
...
Mange tolket pesten som en hevnaksjon fra Gud, som hans måte å straffe en syndig verden på. Noen lette etter syndebukker og vendte seg mot minoritetsgrupper som jøder og spedalske.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Kristine LouiseJulie StensethKristin HolvikKirsten LundKarin BergMathildeEllen E. MartolMarit HåverstadPiippokattaAnn ChristinHarald AndersenJanne Kristin HøylandMalinn HjortlandMarianne  SkageAgnete M. HafskjoldTine SundalGroTore HalsaEgil StangelandIreneleserVanja SolemdalIngunn SLeseberta_23Harald KmarvikkisReadninggirl30LailaOdd HebækBerretMariaanniken sandvikKarina HillestadTone Maria JonassenIngeborgEivind  VaksvikLene AndresenEli HagelundSolKaramasov11Nicolai Alexander StyveVannflaske