På kvinnesida var det mest kjerringar med skjerande mål. Men mellom kvinnene og dei sat ein mann med ei vorte på nasen. Han forstod det måtte vere Djevelen. For det var i Vågøy kyrkje han lærte djevelen å kjenne. Han hadde ikkje høyrt om den karen før han kom dit.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Tenkte et øyeblikk på at det kunne være the old devil called love, men jeg kan ikke huske at han derre love har vorte på nesa.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

AvaSynnøve H HoelJan Arne NygaardGodemineLaddenSverreHilde H HelsethsveinPiippokattaMads Leonard HolvikIngunn SCecilie EllefsenTor Arne DahlIvar SandWenche VargasDemeterHarald KsiljehusmorHilde VrangsagenJulie StensethEllen E. MartolJannaTanteMamiePär J ThorssonLailaStig TSissel ElisabethAnneWangVannflaskeBjørg L.KirstenFarfalleEivind  VaksvikElisabeth SveeAlice NordliChristofferLinnAEHeidiTatiana WesserlingTjommi