Han hadde det i en hatteeske. Da hun ble behandlet for sin langt fremskredne alkoholisme på sinnssykehuset i Øst-Berlin, prøvde hun å oppføre små stykker for de andre pasientene, alltid med Brechts hode plassert midt på bordet.
Om kvelden kunne man se henne sitte i sengen med lokket på hatteesken tatt av, men hodet hans fremdeles liggende i esken. Hun snakket lavt og oppriktig med ham, men nå og da ble hun opphisset og ropte anklagende ukvemsord mot ham. Det hendte at hun fant oppførselen hans utilgivelig og slengte på lokket og stuet esken inn høyt oppe i et klesskap og med eder og forbannelser truet med aldri å ta ham frem igjen.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Eivind  VaksvikHilde H HelsethTurid KjendlieMarit HøvdeTone HmarvikkissomniferumLene AndresenHelge-Mikal HartvedtHarald KElinBeEgil StangelandKirsten LundHanneDemeterritaolineVanja SolemdalOdd HebækHallgrim BarlaupLailaRisRosOgKlagingKristine LouiseKorianderReadninggirl30Lars Johann MiljemgeBjørg RistvedtJulie StensethSolBjørg L.AvaAgnesrubbelPiippokattaToveMarianne AugustaHeidi BBMarit HåverstadAud Merete RambølG L