En sommer i Hellas

av (forfatter) og Solveig Moen Rusten (oversetter).

Cappelen Damm 2022 E-bok

Gjennomsnittlig terningkast: 4.40 (5 terningkast.)

28 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

ritaolines eksemplar av En sommer i Hellas

Lesetilstand

Skal lese denne

Hylle

Ulest i bokhylla mi

Lesedato

Ingen lesedato

Favoritt

Ingen favoritt

Terningkast

Ingen terningkast

Min omtale

Ingen omtale


Omtale fra forlaget

En sommer i Hellas av Patricia Wilson er en fascinerede historisk roman med handling fra første verdenskrig og i dag. 1916 Da første verdenskrig bryter ut, melder den 18 år gamle sykepleieren Gertie seg raskt til tjeneste, og hun fryder seg over å bli sendt til Hellas på det enorme sykehusskipet Britannic, som er Titanics søsterskip. Hun ser for seg måneder med sol, blå himmel og kjekke menn, og går lykkelig om bord. Hun er uforberedt på krigens grusomheter. Skipet setter kursen mot Lemnos, men på veien dit skjer det en katastrofe. 2019 En dag kommer Summer, som er en ung dyrlege, over noen eiendeler som har tilhørt oldemoren, Gertie. Hun finner en sykepleieruniform fra første verdenskrig, og lydopptak av oldemorens dagbøker. Mens hun lytter til opptakene, forstår hun at oldemoren har tjenestegjort på et sykehusskip under krigen. Hun får høre om oldemorens hemmelige liv og tragedier, og sakte finner hun styrke til å konfrontere sin egen uhyggelige fortid.

Bokdetaljer

Forlag Cappelen Damm

Utgivelsesår 2022

Format E-bok

ISBN13 9788202754075

EAN 9788202754075

Genre Historisk litteratur

Omtalt tid 2010-2019 1900-tallet

Språk Bokmål

Sider 421

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

1 2 1 0 1 0

Bokomtaler

Jeg har litt de tidligere bøkene til Patricia Wilson, men denne ble veldig platt. Handlingen som utspiller seg i fortid og nåtid kokte helt bort mot slutten, en bok man godt kan styre unna. .

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Du vil kanskje også like

  • "Morgendagen tilhører de tapre" av Kelly Bowen
  • "Som en rød tråd" av Shaunna J. Edwards
  • "Drømmen om Paris" av Georgia Kaufmann
  • "Under vinrankene" av Pamela Terry
  • "Et dyrebart løfte" av Patricia Wilson
  • "Arven vi fikk" av Lynn Austin
  • "Historiefortelleren fra Casablanca" av Fiona Valpy
  • "Agenten i Paris" av Kelly Rimmer
  • "Drømmen om deg" av Amanda Prowse
  • "Grevinnen fra Toscana" av Dinah Jefferies
  • "Hemmelighetenes sommer" av Sarah Blake
  • "Honningbienes vokter" av Fiona Valpy
Alle bokanbefalinger for dette verket