Ingen lesetilstand
Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
Denne boken handler om fluefiske og fluebinding. Den har oppskrifter på enkle, kompliserte, gamle, nye, innovative og morsomme fluer, og gir råd om hvordan man kommer i gang med fluebinding. Med stikkordregister.
Omtale fra forlaget
«The quickest way to a flyfisherman’s heart is through his fly.» Denne boka er stappfull av fluer både til ørret- og laksefiske. Norsk-amerikaneren Goldfine er en entusiast inspirert av fluefiskelegender som Oliver Edwards og Michael Frödin, men som ikke nøler med å lage egne originale vrier på kjente mønstre. Dette er de fluene Goldfine bruker for å lykkes i elver og vann. Boka inneholder: I Ørretfluer II Laksefluer III Fiske IV Fluebinding V Mønstersamling Illustrert med forfatterens egne fotografier. Bildene er noe av det flotteste og mest originale som er vist her til lands. Boka er byr på god kunnskap, er uhøytydelig og svært underholdende å lese.
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2012
Format Innbundet
ISBN13 9788202373535
EAN 9788202373535
Språk Norsk bokmål
Sider 231
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket