Viser 1 til 2 av 2 omtaler

Mannen uten idealer.
Dette var en god måte å gjenoppleve en bok lest for lenge siden. Denne tegneserieversjonen av algireren Ferrandez fyller nesten like mange sider som den opprinnelige romanen av Albert Camus. Gode tegninger!

I flere omtaler legges det vekt at Meursault synes å bli dømt vel så mye for å ha sviktet sin mor som å ha drept en araber, som til gjengjeld framstår som anonym både i boka og rettssalen. Det som underkommuniseres er jo at Algerie i Camus’ tid fortsatt var en fransk koloni. Dette aspektet er vittig kommentert i Meursault-saken av Kamel Daoud. Men det er likevel framstillingen av det moderne, fremmedgjorte mennesket uten religion og idealer som utgjør kjernen i denne sørgelig aktuelle klassikeren.

Godt sagt! (3) Varsle Svar
Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

ritaolinebenedikteleserHeidi BBKaren RamsvikKjell F TislevollKine Selbekk OttersenCathrine Pedersenanniken sandvikJakob SæthreLailaPiippokattaMorten MüllerMarianne AugustaHarald KHilde H HelsethMcHempettBok OrmBjørg L.Turid KjendliemarvikkisTonjeFrode TangenPirelliTjommiMarteKristine LouiseKristinAvagretemorLilleviRoger MartinsenKirstenLinnAEPer LundAnniken RøilEvaKristin_Eli HagelundNina J.B.Geir Sundet