Vikinger

av (forfatter) og Elin Maria Bugge (illustratør).

Cappelen Damm 2011 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 4.00 (1 terningkast.)

4 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

Denne boken handler om vikingtiden. Den tar blant annet for seg vikingtokt, hverdagsliv, trollmenn og overtro, reiser og oppdagelser og kristendommens inntog. Boken er basert på bearbeidet tekst fra Damms norgeshistorie (2008).

Omtale fra forlaget

I tusenvis av år var Norge et land i utkanten av verden. I verdenshistorien var vi like viktig som en ert. Store og små ting skjedde i Europa uten at noen brydde seg om oss. Men i løpet av de cirka 270 årene vikingtiden varer, skjer noe rart.
Fra det ukjente Norge kommer det tusenvis av pirater, handelsmenn og kolonister. Vikingene erobrer land, robber klostre, drar på store oppdagelsesreiser og forandrer Europas historie. I denne lettleste, spenstige boka om vikingtiden tar Jon Ewo deg med på vikingtokt, du møter trollmenn, blir bedre kjent med vikingenes guder, og du får vite hvordan det var å være barn i vikingtiden. Og du får bli med på vikingenes kjøkken.

Bokdetaljer

Forlag Cappelen Damm

Utgivelsesår 2011

Format Innbundet

ISBN13 9788202362492

EAN 9788202362492

Serier Faktaløve Leseløve

Omtalt sted Norge

Språk Norsk bokmål

Sider 94

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

0 0 1 0 0 0

Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket