Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
Denne boken handler om hvordan man kan unngå at foreldresamtaler oppleves som vanskelige. Den handler spesielt om den samtalen som profesjonelle må ta med foreldre når det har oppstått en bekymring for barnet. Sentrale tema i boken er hvordan sikre et godt samarbeid før problemene oppstår, observasjon som grunnlag, faser i foreldresamtalen, samt konkrete eksempler på gode og mindre gode samtaler. De ulike temaene belyses med forslag til øvinger som kan benyttes i kollegagrupper. Boken retter seg i hovedsak til ansatte i barnehager og skoler, men kan også være aktuell for andre som jobber med barn.
Omtale fra forlaget
Denne boken handler om hvordan man kan unngå at foreldresamtaler oppleves som vanskelige, og spesielt om den samtalen som profesjonelle må ta med foreldre når det har oppstått bekymring for barnet. Sentrale tema i boken er:
hvordan sikre et godt samarbeid med foreldre før problemer oppstår
observasjon som grunnlag
faser i foreldresamtalen og hva den profesjonelle bør gjøre
konkrete eksempler på gode og mindre gode samtaler
strategier som kan tas i bruk for å fremme gode samtaler
Boken retter seg i hovedsak mot ansatte i barnehager og skoler, men vil også være aktuell for andre som jobber med barn, for eksempel i barnevern, PPT eller BUP.
Forlag Cappelen akademisk
Utgivelsesår 2010
Format Heftet
ISBN13 9788202293109
EAN 9788202293109
Språk Norsk bokmål
Sider 149
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket0 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket