Utslepp

av (forfatter).

Forl. En ny dag 2009 Innbundet

Ingen bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

Dikta i denne boka er ordna dels emnevis, dels kronologisk og for heilskapen si skuld tenkt lest i den rekkjefølgje dei står.

Omtale fra forlaget

Det gilde er ikkje at folk skriv dikt. Det gilde er at Bjarne Nordbustad har laga ei god bok. Kvar for seg er dikta lesverdige og slitesterke. Ein ser at dei toler å lesast omatt. Ein kan lese dei einskildvis og for sin eigen del, utan tanke på opphavsmannen. Det er blitt ei bok eg les med glede og respekt. Eg låner ein setning som Olav H. Hauge kom med heilt til slutt i ei bokmelding han laga for Bergens Tidende (1969) i høve at ein 75 år gammal vestlending - Frank Frode endeleg debuterte med ei diktsamling : "Ein slik mann har rett til å syngja." Eit slikt uttrykk passar også her. Skrevet av Einar Økland.

Bokdetaljer

Forlag Forl. En ny dag

Utgivelsesår 2009

Format Innbundet

ISBN13 9788299799706

EAN 9788299799706

Språk Nynorsk

Sider 119

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

0 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket