Forlag Faber and Faber
Utgivelsesår 2006
Format Paperback
ISBN13 9780571217182
Sider 208
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
En av mine store favoritter. Helt utrolig at den er et debutantverk - den er finslipt. Språk og historie passer veldig godt til hverandre.
Peter Hobbs har skrevet lekpredikanten og smedlærlingen Charles Wenmoths personlige dagbok for året 1870. Ordet er hele tiden Charles’, noe språket bærer preg av. Charles er ivrig i troen og bruker søndagen og all fritid til å gå store avstander for å preke, besøke syke og døende. Vi møter ham i en krise - i tvilen på Gud og egen tro. Selv hørte jeg mye på Sufjan Stevens’ Seven Swans; den er lavmelt og full av bibelske under- og overtoner. Den passer ypperlig.
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket2 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket