Tanker i tid og stund

dikt

av (forfatter).

Kolofon 2005 Innbundet

Ingen bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

Forfatteren deler sine tanker om mange forskjellige emner. Diktene er tidvis smittet av opplevelser fra forfatterens vonde barndom, og hans tanker om barn og mødre som lever i hjem med vold.

Omtale fra forlaget

Forfatteren er født i Lillestrøm den første dag i mai 1934. Frem til krigsutbruddet 9. april 1940, bodde familien på Skjetten i Skedsmo. Flyttet så til bestefarens gårdsbruk i Sør-Odal, der de bodde til de flyttet til annet bosted i samme bygd. Da han var fjorten år, flyttet han til sin tante og onkel på Strømmen. Der ble han til han som attenåring begynte i militæret. Hans far var alkoholiker og psykopat. Noe som medførte at hele barndomstiden ble et helvete med grov psykisk og fysisk vold. Noen av hans dikt er smittet av opplevelser fra denne tiden og tanker på de titusener av barn og mødre som fortsatt lever i hjem med den grusomste vold.

Bokdetaljer

Forlag Kolofon

Utgivelsesår 2005

Format Innbundet

ISBN13 9788230001325

EAN 9788230001325

Språk Bokmål

Sider 64

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

0 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket