Omtale fra forlaget
Høstferien er over, og det er tid for sysler innendørs. Stompa og Bodø bestemmer seg for å drive detektivvirksomhet, for på Langåsen Pensjonatskole lusker flere skumle personer omkring. En dag blir Stubbens vandrepokal stjålet fra biblioteket. Senere er det en mystisk person i sykestua midt på natten. Og da kommer det godt med at lektor Brandt har lært bort noen av arbeidsmetodene til Sherlock Holmes.
STOMPA-bøkene er skrevet av den britiske forfatteren Anthony Buckeridge. Serien ble først utgitt på norsk på 1950- og 60-tallet, fritt oversatt av Nils-Reinhardt Christensen.
Forlag Vigmostad Bjørke
Utgivelsesår 2011
Format Innbundet
ISBN13 9788241907081
EAN 9788241907081
Serie Stompa-serien (2)
Genre Humor
Språk Bokmål
Sider 188
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket