Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
Boken inneholder 150 oppskrifter og 20 festmenyer som dekker alt fra årets høytider og anledninger til temafester, piknik og vennemiddager. Den gir en innføring i alle forberedelser til en vellykket fest, fra organisering av kjøkkenet til valg av vin og pynting av bord. Har oppskriftsregister.
Omtale fra forlaget
"Ikke bare årets kokebok, men rett og slett årets gavebok!" I denne boken inviteres du hjem til et av Norges mest erfarne vertskap, Annette og Bent Stiansen. Du får en innføring i alle forberedelsene som ligger bak en vellykket fest, fra organisering av kjøkkenet til valg av vin og pynting av bord. Men først og fremst er dette en matbok. En sjenerøs, ujålete og inspirerende bruksbok som snarest bør plasseres i gripeavstand fra kjøkkenbenken. Bent, som også er verdensmester i kokekunst, er så trygg på seg selv at han tør å fylle kokeboken sin med menyer og matretter som folk flest faktisk kan få til. Du kan risikere å bli imponert - over deg selv. www.stianseninviterertilfest.no For å gjøre festforberedelsene enklere har Annette og Bent laget en nettside hvor alle kan gå inn og skrive ut handlelister til alle rettene i boken. Her vil du også finne forslag til invitasjoner og bordkort, og du finner svar på hvilke viner som passer til hvilke matretter.
Forlag Font
Utgivelsesår 2008
Format Innbundet
ISBN13 9788281690028
EAN 9788281690028
Språk Bokmål
Sider 341
Utgave 1
Tildelt litteraturpris Beste norske kokebok 2008
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket