Omtale fra forlaget
- Du har gitt deg til denne mannen. Ødelagt alt som kunne ha vært riktig og fint. Jeg var villig til å tilgi deg dine tidligere synder da jeg fant deg i Myrmovika. Jeg følte på en måte at Gud hadde lagt deg i mine hender for at jeg skulle ta vare på deg og gjøre livet ditt rent og fint igjen. Jeg har tidd stille og ikke fortalt en sjel om det barnet … Han ristet på hodet. - Men du har ført meg bak lyset og lurt meg! Han vred hardere om håret hennes. Alicia ynket seg av smerte da det strammet til. - Det er ingen renset og uskyldig brud jeg får, men en forbannet hore!
Forlag Cappelen
Utgivelsesår 2005
Format Heftet
ISBN13 9788202248383
EAN 9788202248383
Serie Hittebarnet Alicia (4)
Genre Romantikk Historisk litteratur
Omtalt tid 1800-tallet
Språk Bokmål
Sider 198
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Historien om Alicia halter frem - selv om jeg synes denne fjerde boken var bedre skrevet. Likevel står historien litt i stampe - da i løpet av bare denne boken, klarer Alicia å ha forhold til ikke mindre enn to menn - hvorpå hun og rekker å både forlove seg og bryte nevnte forlovelse. Savner litt mer dagliglivet rundt - det å bli bedre kjent med omgivelsene - det historiske der hun bor, dette har Rafaelsen vært flinkere til i tidligere romanserier.
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket