Omtale fra forlaget
?Perspektiver på Entreprenørskap? er en entreprenørskapsbok på norsk. Siktemålet med boken er å gi studenter en bred innsikt i entreprenørskap. Målgruppen er alle som er interessert i forretningsutvikling og virksomhetsetablering.
Boken omhandler sentrale tema som:
*Potensielle entreprenører
*Forretningsplan, etableringsprosessen og legale forhold knyttet til etablering
*Forretningsidé og produktutvikling, marked og kunderelasjoner, nettverk og etablererteam, prinsipper for organisering og ledelse samt finansiering av nye bedrifter
*Økonomistyring i nyetableringer og utfordringer for nye selskaper i vekstfasen
*Strategisk entrepenørskap, kvinnelig entreprenørskap og betydningen av entreprenørskap i det norske samfunnskap
Boken gjengir endel eksempler og case som kobler teori og praksis. I tillegg fins det egne nettressurser med flere case og oppgaver knyttet til hvert kapittel, se www.hoyskoleforlaget.no.
Jan Inge Jenssen er professor ved Høgskolen i Agder
Lars Kolvereid er professor ved Handelshøgskolen i Bodø
Truls Erikson er førsteamanuensis ved institutt for industriell økonomi og teknologiledelse ved NTNU
Forlag Høyskoleforlaget
Utgivelsesår 2006
Format Heftet
ISBN13 9788276346732
EAN 9788276346732
Språk Bokmål
Sider 306
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket0 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket