På halling

av (forfatter), Oddrun Grønvik (forfatter), Einar Hanserud (forfatter), Karin Magnetun (forfatter), Olav Randen (forfatter), Ola Ruud (forfatter), Tori Snerte (forfatter), Aud Søyland (redaktør) og Gunnveig Nerol (illustratør).

Kvitvella forlag 2025 Innbundet

Ingen bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

I verda finst over 7000 språk og mange fleire dialekter. Noreg er eit dialektland meir enn dei fleste, og hallingdialekta er ein del av dialektmangfaldet vårt. Det er berre me hallingar som kan føre denne delen av verdsarven inn i framtida.I På halling finn du oversikter over korleis ord og uttrykksmåtar er i hallingmålet, og du finn samanlikningar mellom halling, nynorsk og bokmål. Med dikt og songar, infoboksar og ei lita ordliste får du eit bilete av korleis dialekta blir brukt i dag, og korleis dialekta endrar seg.Om mange skaffar seg kunnskapar om dialekta, aukar sjansane for at ho er i bruk også om hundre år. Ikkje akkurat slik ho er no, men framleis som ein del av det norske og globale språkmangfaldet.

Bokdetaljer

Forlag Kvitvella forlag

Utgivelsesår 2025

Format Innbundet

ISBN13 9788293762089

EAN 9788293762089

Språk Nynorsk

Sider 112

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

0 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket