Overvåket av engler

fra en sniffers dagbok

av (forfatter).

Kolofon 2010 Heftet

Ingen bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

Boken handler om Benny Broms liv som lynolsniffer fra han var 13 år i 1961 og frem til 1973. Den forteller om vanvittige visjoner, vrangforestillinger, komiske situasjoner under rus og en evig flukt fra sinnssykehus, institusjoner, foreldre og seg selv. Boken er basert på forfatterens egne opplevelser.

Omtale fra forlaget

Denne boka er en råsterk selvbiografi om Benny Broms møte med Lynol. Den tar for seg hans liv som lynolsniffer i en periode på 11 år, fra han var 13 år i 1961 og fram til 1973. Boka er en helt unik historie, den begynner med den første gangen han sniffer, og deretter gjennom et helvete på flukt fra sinnssykehus, institusjoner, foreldre og ikke minst seg selv, inntil han greier å komme seg ut av lynolens klør og blir en vanlig statsborger. Boka er spekket med vanvittige visjoner, vrangforestillinger og komiske situasjoner under rus, og gir mang en god latter. Samtidig beskriver den de mest fryktinngytende hendelser på flukt fra alt og alle. Jan Sabro er født 17/1 1948 på Bygdøy i Oslo. Han vokste opp på Snarøya i Bærum kommune, og etter endt realskole flyttet han tilbake til Oslo hvor han noen år senere tok diplom i motetegning på Kunst og Håndverkskolen.

Bokdetaljer

Forlag Kolofon

Utgivelsesår 2010

Format Heftet

ISBN13 9788230007051

EAN 9788230007051

Omtalt tid 1970-1979 1960-1969

Omtalt sted Oslo Akershus

Språk Bokmål

Sider 192

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

0 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket