Nunofilt

toving med ull og silke

av (forfatter), Charlotte Jørgensen (illustratør) og Ragnar Hartvig (illustratør).

Damm 2004 Innbundet

6 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

Filtmaker May Jacobsen Hvistendahl gir deg i denne boka en grundig innføring i Nunofilting. Dette er boka for deg som nybegynner og for deg som har holdt på litt!

Her er det ikke mangel på inspirasjon. Du finner alt fra gardiner, løpere og brikker, klær for barn og voksne, til vesker og tepper. I den første delen av boka går man igjennom de grunnleggende teknikkene med trinn for trinn-tegninger.

NUNOFILT er en spennende toveteknikk der kombinasjonen av ull og stoff gir noen flotte resultater. I denne boka tar vi for oss de tynneste filtkvalitetene. Du trenger ikke mye plass og utstyr.

Her lærer du hvordan du kan tove rundt maler for å få produkter uten søm eller lage metervare som kan sys i form. Når man bruker tid på å tove et vakkert produkt, er det også tilfredsstillende å vite at materialet er holdbart og godt i bruk. Lykke til!

Bokdetaljer

Forlag Damm

Utgivelsesår 2004

Format Innbundet

ISBN13 9788204092120

EAN 9788204092120

Serie Damms hobbybøker

Språk Bokmål

Sider 65

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Du vil kanskje også like

  • "Alkymisten" av Paulo Coelho
Alle bokanbefalinger for dette verket