Når alt kommer til alt

av (forfatter) og Bente Christensen (oversetter).

Solum Bokvennen 2024 Innbundet

1 bokelsker følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

«Jeg har ikke vært en virtuos skribent. Jeg har ikke som Virginia Woolf, Proust og Joyce gjenskapt følelsenes spill og fanget den ytre verden i ord. Men det var heller ikke min hensikt. Jeg ville få meg selv til å eksistere for de andre, ved å kommunisere til dem på den mest direkte måten, hvordan mitt eget liv smakte: det har jeg nesten lykkes med. Jeg har solide fiender, men jeg har også fått mange venner blant mine lesere. Det var alt jeg ønsket.»Dette er fjerde og siste bind av Simone de Beauvoirs memoarer. Mens de andre tre bindene tar for seg begivenhetene i kronologisk rekkefølge, er dette bindet bygd opp tematisk. Her får vi – ofte nådeløse – portretter av venner og bekjente, parafraser av bøker hun har likt godt, omtale av teaterforestillinger, filmer, og bildende kunst, og av musikk, som hun ble interessert i nokså sent i livet. Simone de Beauvoir og Sartre ble etter hvert viktige politiske aktører: Her beskrives deres møte med Khrusjtsjov i Sovjet i 1963, deltakelsen i Russell-tribunalet om Vietnam-krigen i 1966–67, reis­en til Egypt, Israel og Palestina i 1967 og støtten til mao­istene og de radikale studentene i Paris, blant annet i mai 1968.

Bokdetaljer

Forlag Solum Bokvennen

Utgivelsesår 2024

Format Innbundet

ISBN13 9788256029112

EAN 9788256029112

Serie Memoarer (4)

Omtalt person Simone de Beauvoir

Språk Bokmål

Sider 548

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

1 bokelsker følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket