Omtale fra forlaget
Fire uker før franskmennene skal feire starten på det de tror er den hundrede utgaven av Tour de France, legger Forfattersyklisten ut på en ambisiøs tour gjennom Frankrike. Planen er intet mindre enn å kuppe det hundrede Tour de France rett foran nesen på franskmennene.
Boken gir en usminket beskrivelse av hvordan 3300 kilometer fordelt på 21 etapper fortoner seg for en amatør, og underveis blir det både opptourer og nedtourer. Parallelt med sin egen tour gjenopplever Forfattersyklisten noen av de største øyeblikkene i Tour de France-historien - alt fortalt med tilstedeværelse, innlevelse og en god porsjon humor.
Asbjørn Nygård (f. 1974) er opprinnelig fra Sirevåg, men bor nå på Orstad i Klepp kommune. Han debuterte med boken Norge på langs i 2013. Min tour er hans andre bok.
Forlag Commentum
Utgivelsesår 2014
Format Innbundet
ISBN13 9788282332392
EAN 9788282332392
Omtalt sted Frankrike
Språk Bokmål
Sider 159
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket1 bokelsker følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket