Mansours øyne

av (forfatter), Egil Halmøy (oversetter) og Anders Ribu (oppleser).

Cappelen Damm 2022 Lydfil

Gjennomsnittlig terningkast: 5.00 (1 terningkast.)

4 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

Riyadh i Saudi-Arabia. Mansour al-Jazaïri er på vei til å bli halshugget for blasfemi foran en rasende menneskemengde i sentrum av byen. Hans trofaste venn Hussein – fortelleren – er hjelpeløst vitne til henrettelsen, mens folk roper Gassouh! Gassouh! og forlanger den dømtes hode. Det er en tid da urgamle ritualer utspiller seg mellom skyskrapere og på mobilskjermer i luftavkjølte kjøpesentre. Hvem er Mansour? En praktfull tulling som kjører rundt i ørkenen i en rød Camaro, etterkommer av emiren Abdelkader som kjempet mot den franske kolonimakten i Algerie på 1800-tallet? Han vanker i det lille miljøet av expats – diplomater, hjelpearbeidere, forretningsfolk – og overværer i fylla et besøk av den franske presidenten François Hollande. Han vikler seg inn i et håpløst og smertefullt kjærlighetsforhold, og vender stadig tilbake til en annen Mansour, Mansur al-Hallaj, en sufi-mystiker som ble henrettet i år 922.

Bokdetaljer

Forlag Cappelen Damm

Utgivelsesår 2022

Format Lydfil

ISBN13 9788202778453

EAN 9788202778453

Språk Bokmål

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

0 1 0 0 0 0

Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

4 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket