Omtale fra forlaget
Boken er en metodisk og praktisk bok beregnet på dem som skal lære barn i grunnskolen å strikke. Den formidler en arbeidsmetode for strikkeundervisningen som ivaretar både det solide håndverk og muligheten til å være skapende. Boken er en veiledning til NRKs programserie To rette og en vrang.
Her finnes mange oppskrifter både for nybegynnere og for litt viderekomne strikkere, tilpasset intensjonen i L97 om at elevene skal få en helhetlig forståelse av ulike tekstile teknikker, kunne formgi funksjonelle og estetiske tekstiler selv og lære seg hensiktsmessig redskapsbruk. Boken gir en metodisk innføring i grunnleggende strikketeknikk og mønsterkomposisjon, og hvordan man lager egne oppskrifter til enkle plagg i primærsnitt. Forfatteren kommer også med forslag til hvordan strikking kan innlemmes i tverrfaglige prosjekter på skolen, og for eksempel som produksjonsleddet i en elevbedrift.
En lærer trenger også å ta vare på sin egen skaperglede og kreativitet. I boken finnes egne kapitler om hvor og hvordan man kan skaffe seg påfyll av nye kunnskaper og impulser, gjennom tidsskrifter, bøker, opplæringsvideoer, kurs og videre studier.
Forlag Høyskoleforlaget
Utgivelsesår 1999
Format Heftet
ISBN13 9788276342055
EAN 9788276342055
Språk Bokmål
Sider 200
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket2 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket