Labile balanser

av (forfatter), Sebastian Makonnen Kjølaas (forfatter), Truuk Doyer (foto) og Sebastian Makkonen Kjølaas (illustratør).

Uten tittel 2020 Heftet

Ingen bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

Etter å ha danset seg gjennom et krigsherjet Europa kommer den nederlandske ballerinaen Truuk Doyer til Norge i 1949. To år senere sitter hun gravid i et lite skur på Folkemuseet i Oslo sammen med ektemannen og et skadet ekorn. Mens vinteren raser utenfor begynner hun å skrive Labile balanser, en fortelling om hennes usedvanlige liv.

Doyers fragmentariske korthistorier kommer i vinter ut i samlet form, illustrert og redigert i samarbeid med barnebarnet, billedkunstneren Sebastian Makonnen Kjølaas. Leseren får et innblikk i hvordan det var å være en ung utenlandsk danserinne i Norge på 40- og 50-tallet, gjennom en rekke personlige og særegne fortellinger om Doyers hemmeligheter, sorger og gleder. Boken er rikt illustrert av Kjølaas og med en samling fotografier som aldri før er publisert. Labile balanser er ført i pennen fra Doyer ankom Norge og opp til hennes død i februar 2020, 102 år gammel.

Bokdetaljer

Forlag Uten tittel

Utgivelsesår 2020

Format Heftet

ISBN13 9788293502333

EAN 9788293502333

Genre Biografisk litteratur

Omtalt tid Etterkrigstiden

Omtalt sted Norge

Omtalt person Truuk Doyer

Språk Bokmål

Sider 157

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

0 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket