Omtale fra forlaget
Kode 2 - ny lærebok 2016 til Informasjonsteknologi 2 med HTML5 og JavaScript. Legger til rette for mest mulig aktiv deltakelse fra elevene.
Kode 2 - alt i en bok!
Kode 2 er en ny lærebok skrevet for Informasjonsteknologi 2. Læreboken dekker hele læreplanen i Informasjonsteknologi 2 på Vg2/Vg3 med bruk av HTML5 og JavaScript. Boka inneholder teori, oppgaver og sammendrag. Boka dekker kompetansemålene til de tre hoveddelene: Programmering, Planlegging og dokumentasjon og Multimedieutvikling. Gratis nettsted: kode.cdu.no
Informasjonsteknologi 2 med HTML5 og JavaScript
Kode 2, med HTML5 og JavaScript, legger til rette for mest mulig aktiv deltakelse fra elevene. Hvert kapittel starter med en oversikt over kompetansemålene i læreplanen og avslutter med kortfattede sammendrag. Teorien er bygd opp med forklarende tekst, kode og eksempler som belyser teorien. I denne læreboken har vi lagt vekt på at elevene raskt skal komme i gang med kodingen. Etter hvert delkapittel finner du derfor flere Prøv selv-oppgaver. Løser eleven disse oppgavene får de god trening i å programmere. Stikkordregister har vi plassert sist i læreboka.
Kodeeditoren til boka
Elevnettstedet kode.cdu.no inneholder en Kodeeditor. I det venstre vinduet i Editoren skrives og redigeres programmeringskoden. I det høyre vinduet vises koden.
Elev- og lærerressurser til Kode 2
Nettstedet inneholder eksamensrelevante oppgaver, løsningsforslag og kodeeditoren. Lærernettstedet gir deg som lærer forslag til årsplan og tips til undervisningen. Programvare for gjennomføring av faget er gratis.
Komponenter:
Lærebok, alt-i-ett
Brettbok - digital utgave av læreboka
Elevnettsted, gratis
Lærernettsted, gratis
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2016
Format Heftet
ISBN13 9788202471804
EAN 9788202471804
Språk Nynorsk
Sider 368
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket1 bokelsker følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket