Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
Det ligger et gammelt hus i skogen som ser ut som et spøkelseshus. Noen har kastet masse søppel der, og Kaja og Stine bestemmer seg for å finne ut hvem den skyldige er.
Omtale fra forlaget
Kaja og Stine er på tur i skogen med klassen da de kommer forbi et gammelt hus. Det er forfallent, og det er fullt av søppel der. Lærer Jon sier at politiet gjerne vil ha tips om hvem som har gjort det. Dermed er det duket for en ny sak for To små blå. Kaja og Stine sniker seg bort fra klassen og til huset - og da dukker det opp en gammel dame. Hun hjelper dem, og i all søpla finner de et brev med et navn på. Det er sikkert søppelforbryteren! Kaja og Stine løper fornøyd av gårde, men hvor er det blitt av klassen? Og plutselig dukker den gamle damen opp igjen ... Dette er den sjette boken om Kaja og Stine i serien Den hvite lesehesten for barn i 1.-2. klasse. Bøkene er illustrert av Flu Hartberg.
Forlag Aschehoug
Utgivelsesår 2012
Format Innbundet
ISBN13 9788203254734
EAN 9788203254734
Serier Den hvite lesehesten Lesehesten
Genre Politi og detektiver Spenning
Språk Bokmål
Sider 37
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket