Harald Hardråde

fra Stiklestad til Stamford Bridge

av (forfatter) og Øyvind Hansen (illustratør).

Cappelen 1997 Innbundet

5 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

Harald var halvbror til Hellig-Olav og 15 vintrer da han kjempet i slaget på Stiklestad. Han var sterkere og mer våpenfør enn noen annen mann... skriver Snorre. Harald førte sverdet både i Garda-rike, i landene rundt Middelhavet, i nordlandene og forsøkte å erobre England. Harald Hardråde var den siste store vikingkongen.Et nytt og spennende møte med Norgeshistorien for lesere fra 12 år.Illustrert av Øyvind Hansen

Bokdetaljer

Forlag Cappelen

Utgivelsesår 1997

Format Innbundet

ISBN13 9788202174828

EAN 9788202174828

Serie Tett på norgeshistorien (4)

Omtalt tid Vikingtiden

Språk Bokmål

Sider 182

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Folk sier at Zoes øyne brant som den heteste ild da hun første gang fikk øye på ham. Hun skal ha hatt ham hos seg i flere år.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket