Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
I 1946 stiftet Trygve Gotaas og H. Irgens Larsen firmaet Gotaas-Larsen Inc. i USA. Dette la grunnen for selskapet som skulle få forgreninger til Norge. Denne boken tar for seg selskapets historie.
Omtale fra forlaget
I 1946 stiftet Trygve Gotaas og H. Irgens Larsen firmaet Gotaas-Larsen Inc. i USA. Dette la grunnen for selskapet som skulle få forgreninger til Norge. Mannskap og offiserer var hovedsaklig norske og derfor ble det i 1955 etablert ett kontor i Norge under navnet Trygve Gotaas a/s. I 1960 endres navnet til Gotaas-Larsen a/s, og i 1977 ble det etter ekstraordinær generalforsamling besluttet at selskapet som nå var kjøpt hjem til norsk eie skulle bytte navn til Irgens Larsen a/s. Leif Stange er født 1921. Han begynte å jobbe i Irgens Larsen a/s, daværende Gotaas Larsen a/s, som regnskapssjef i 1960. Han var finansdirektør når han i 1979 trakk seg fra stillingen av helsemessige grunner. Fram til pensjonen i 1988 var han ansatt som kontorsjef.
Forlag Kolofon
Utgivelsesår 2009
Format Heftet
ISBN13 9788230005675
EAN 9788230005675
Språk Bokmål
Sider 104
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket1 bokelsker følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket