Giftermål

av (forfatter).

Cappelen 2006 Heftet

Gjennomsnittlig terningkast: 4.33 (3 terningkast.)

16 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

Sunniva Villeander vokser opp på Svanemyr gods. Hun er impulsiv, lidenskapelig og vakker, og har lite til felles med andre jenter fra overklassen. Men så en dag raser hele tilværelsen sammen for den 17 år gamle jenta. Det viser seg at hun eier krefter hun ikke har ant omfanget av og at hun kan gjøre ting som får fatale konsekvenser. Uvitende om sitt ukjente opphav, lever hun snart hverdagen på det mest fornedrende vis i 1600-tallets Christiania, livredd for at noen skal avsløre evnene hennes og dømme henne til å lide døden på bålet.

Omtale fra forlaget

Da Sunniva kom til seg selv lå hun fremdeles i lyngen. Johan satt på kne ved siden av henne med Karl i armene. Han så bekymret ut. Nikolas og Magda hadde tatt hånd om Torbjørn og båret ham inn i huset.
– Jeg beklager, Johan. Jeg hadde ikke noe valg.
Sunniva visste ikke hva annet hun kunne si. Bare nå ikke Nikolas og Magda og Magda ville vende dem ryggen. Av frykt. Det var som om kalde hender klemte til rundt strupen hennes.
Tenk om de rapporterte hendelsen til fogden?
Hun strevde med å reise seg. Munnen føltes tørr og hun kjente seg usigelig trett. Johans øyne vek ikke fra henne.
Herre. Hva har jeg gjort?
Angsten inntok henne på ny og uten tanke om annet snudde hun ryggen til Johan og satte av gårde innover i skogen.

Bokdetaljer

Forlag Cappelen

Utgivelsesår 2006

Format Heftet

ISBN13 9788202258016

EAN 9788202258016

Serie Farlige krefter (6)

Genre Romantikk

Omtalt tid 1600-tallet

Omtalt sted Oslo

Språk Norsk bokmål

Sider 227

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

0 1 2 0 0 0

Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Du vil kanskje også like

  • Renkespill
  • Klarsyn
  • Flukt
  • Pliktens lodd
  • Skjebnevalg
  • Avsløringen
  • Mørke hemmeligheter
  • På ukjente stier
  • Skandalen
  • Nytt liv
  • Lengsel
  • Besatt
Alle bokanbefalinger for dette verket