Omtale fra forlaget
Kirker er rom der to verdener møtes: den ufullkomne jordiske og den fullendte himmelske. I middelalderen var kirken et rom mettet av en særlig intensitet. Malerier, skulpturer og tak var smykket i sterke farger. Strimer av dagslys og blafrende talglys ble reflektert i forgylte overflater og utsøkte tekstiler, mens røkelse spredte skarpe og hellige dufter. Her kunne møter mellom Gud og mennesker skje.
Denne boken viser gjenstander fra utstillingen "Forvandling - tro og hellige gjenstander i middelalderen" som kan ses i Historisk museum i Oslo fra 2019. Disse gjenstandene sto sentralt i forvandlingen mellom den menneskelige og den guddommelige verden. Norsk og engelsk tekst.
Parallell tittel Transformation : faith and sacred objects in the Middle Ages
Forlag Museumsforl.
Utgivelsesår 2018
Format Innbundet
ISBN13 9788283050615
EAN 9788283050615
Omtalt sted Norge
Språk Flerspråklig
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket1 bokelsker følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket