Berlin

av (forfatter).

Damm 2005 Heftet

Gjennomsnittlig terningkast: 5.00 (1 terningkast.)

7 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

Din guide til storbyen! Severdigheter, historie, shoppingmuligheter og mye annet stoff for den som vil ha mer ut av storbyferien!

«Når du først er i bydelen Mitte, bør du legge veien om Alexanderplatz. Den er ikke spesielt vakker med sin blanding av funksjonell DDR-arkitektur og skrikende kapitalistisk reklame. Jeg skal ikke engang motsi dem som sier at Alexanderplatz er stygg. (...)

Men på dagen har Alexanderplatz en røff, menneskelig charme. Hit kommer folk fra hele Øst-Berlin og landet omkring for å handle i det store varehuset Kaufhof, og i det billige varemagasinet for radio, CD og elektronikk (Saturn). Eller de tar seg en av de ekstra lange Pommern-pølsene. Eller de velger Brandenburgerbøndene ved siden av, der de fortsatt får en hel grillet kylling for under 20 norske kroner.

Sommerstid er plassen full av musikanter fra alle verdens kanter. Et tyvemannsorkester av Peru-indianere har spilt der i så mange år at jeg knapt kan tenke meg plassen uten dem. Men skynd deg; om noen år er Alexanderplatz totalt forandret med amerikanske skyskrapere og bare fast-food.»

Bokdetaljer

Forlag Damm

Utgivelsesår 2005

Format Heftet

ISBN13 9788204106476

EAN 9788204106476

Språk Norsk bokmål

Sider 166

Utgave 2

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

0 1 0 0 0 0

Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

7 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket