Tegnene forteller

Tydelige tegn på Jesu gjenkomst

av (forfatter).

2005 Heftet

Gjennomsnittlig terningkast: 3.00 (1 terningkast.)

1 bokelsker følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos ark.no

Jarmo Larsens eksemplar av Tegnene forteller - Tydelige tegn på Jesu gjenkomst

Lesetilstand

Har lest denne

Hylle

Eskatologi

Lesedato

2025

Favoritt

Ingen favoritt

Terningkast

Min omtale

Se min omtale

Bokdetaljer

Utgivelsesår 2005

Format Heftet

Språk Norsk

Sider 75

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

0 0 0 1 0 0

Bokomtaler

Her skriver Gordon Tobiassen hvor ille det står til med verden i dag og hvordan det liksom skal vise at Jesus snart kommer tilbake. Tobiasen tar bibelvers løsrevet fra sammenhengene, spesielt tidssamenhengen det er skrevet i og tolker det inn i moderne tid, samtidig som han peker på moderne katastrofer og lignende som skal bevise at Bibelen har rett på at Jesus snart vil komme igjen. Med typiske dispensasjonalistiske toner svartmaler han verden og mener at det er like før Jesus kommer, uten å vite at det var mye verre før i tiden og at Jesu komme passer mye bedre inn tiden opp mot år 70 e.Kr. Tobiasen hevder at vi i dag ser profetiene i Bibelen gå i oppfyllelse på en måte vi aldri før har sett. Dette er direkte feil. Ser vi i tiden opp mot år 70, ser vi at dette passer akkurat inn i det Jesus og Apostlene forutsa ville skje av tegn i løpet av deres egen generasjon. Greit å dykke litt i historien og ikke bare ta til seg det man ser i det moderne nyhetsbildet og trekke gale konklusjoner ut av det. Han kommer også med feilinformasjon og påstår at over halvparten av verdens befolkning levde på sultegrensen i 2005 da dette heftet kom ut og at det skjer over 600 meget sterke jordskjelv hver dag. Tobiassen gir også inntrykk av at jordskjelvene har tiltatt og økt i styrke, noe som også er feil. Jordskjelv raten er stabil og har sine ”opp og ned” turer.

Jeg kunne tatt fram mye mer som ikke stemmer i boken. Dispensasjonalister har tendensen til å påstå at ting er verre enn de er og trekke altfor raske konklusjoner, med bibelvers revet ut av sammenheng og påstår ting som ikke en gang har hold i Guds Ord når man går nærmere i detaljene.

Selv om Tobiasen kommer med mye interessant informasjon om tiden vi lever i så kommer han også med direkte feilinformasjon som jeg har gitt noen eksempler på over.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket