Ravnebitt

av (forfatter).

Gyldendal 2010 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 5.00 (7 terningkast.)

17 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Hilde H Helseths eksemplar av Ravnebitt

Lesetilstand

Skal lese denne

Hylle

Historiske Romaner antikken

Lesedato

Ingen lesedato

Favoritt

Ingen favoritt

Terningkast

Ingen terningkast

Min omtale

Ingen omtale


Omtale fra forlaget

Et sverd som glitrer av ild og blod - en feide ingen vet hvordan vil ende

«Har vi gudene med oss, Kråke?» spurte Are.
Are er i følget til Wulf, og de er rett sør for Storedal. Men er gudene med dem? Vil de seire over Hallgeir, han som stjal gården og drepte Ravn og Bjørn? Året er 240 e.Kr. I sør ligger Romerriket, en verden verken Sirona eller Bothwar savner, og som Are ikke vet mer om enn at det er annerledes enn der han vokste opp.
«Slangeringen» er en historisk romanserie lagt til Norden i romertiden, en mindre kjent, men svært spennende periode i vår historie.
«Ravnebitt» er den andre boken om de tre ungdommene fra vidt forskjellige deler av et Europa på 200-tallet: Sirona, en rømt slave fra en romersk provins, Are, fra en storgård i Østfold og Bothwar, som kommer fra det frie Germanias skoger.

Bokdetaljer

Forlag Gyldendal

Utgivelsesår 2010

Format Innbundet

ISBN13 9788205397293

EAN 9788205397293

Serie Slangeringen (2)

Genre Fantastisk litteratur

Omtalt tid Jernalderen

Språk Bokmål

Sider 308

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

1 5 1 0 0 0

Bokomtaler

Bra oppfølger, denne forfatteren kan hvordan det ikke skal bli kjedelig på midten av en trilogi, slik enkelte gjør. Begynner å bli glad i Are for alvor, han er vennlig, klok og har ryggrad - og tør bruke sverdet i kamp slik man må kunne forvente av en mann av denne tidsepoken. Og han er 13 år nå ... De ble nok fortere voksne og fortere gamle, samfunnet er troverdig og det har alt å si. Denne boka har to svake punkter. Det ene er visse språkformer jeg oppfatter som danske (stod, gav, osv.), det andre er et viktig punkt i slutten av boka, der burde det vært et slags høydepunkt, men jeg føler det renner ut i sanda. Femmer igjen!
Ergrer meg litt over at den må nesten sorteres på fantasy, ettersom "alle" gjør det. Fortsatt historisk drama for meg. Det kommer av at jeg mener "spøkelser" er en del av naturen, det er ikke overnaturlig.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Du vil kanskje også like

  • "Strupesang" av Liv Margareth Alver
  • "Døden er her" av Liv Margareth Alver
  • "Dragens tårer - horngudens tale : bok I" av Bjørn Andreas Bull-Hansen
  • "Heksenes hevn" av Joseph Delaney
  • "Hulder" av Tonje Tornes
  • "Ild" av Mats Strandberg
  • "Alle sjelers natt" av Deborah Harkness
  • "Krakens gap" av Sigbjørn Mostue
  • "Den tause byen" av Cassandra Clare
  • "Demonenes by" av Cassandra Clare
  • "Evna" av Siri Pettersen
  • "Den siste olympier" av Rick Riordan
Alle bokanbefalinger for dette verket