Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
FØRSTE GANG PÅ NORSK!
Den enorme utbredelsen av Thérèse av Lisieux' selvbiografi er en av de mest bemerkelsesverdige historier i forleggerverdenen. Thérèse døde bare 24 år gammel, ukjent utenfor karmelittklosteret hvor hun i ni år levde et enkelt, kontemplativt liv under ordensnavnet Thérèse av Jesusbarnet. Historien om hennes liv (1873-1897), som hun skrev på oppfordring fra sine overordnede, skulle i utgangspunktet kun leses internt, men på grunn av Thérèses hellighetsry ble manuskriptet publisert etter hennes død - og fikk en enestående mottagelse. I dag er boken solgt i millioner av eksemplarer på et stort antall språk, for hennes "lille vei" til hellighet i dagliglivet er en vei til hellighet for oss alle. Den i livet ukjente Thérèse av Jesusbarnet er i dag en av de katolske kirkelærere. Oversatt av Jeanne Wreden.
Forlag St. Olav forlag
Utgivelsesår 2014
Format Innbundet
ISBN13 9788270242825
EAN 9788270242825
Serie St. Olav klassikere
Omtalt person Thérèse
Språk Norsk bokmål
Sider 291
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket... jeg følte i sannhet at gleden ikke finnes i tingene som omgir en, den befinner seg innerst inne i sjelen; og derfor kan man like så godt eie den i et fengsel som i et palass.