Germania

Reichsförer

av (forfatter).

Pelikanen 2014 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 3.50 (2 terningkast.)

7 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

G Ls eksemplar av Germania - Reichsförer

Lesetilstand

Har lest denne

Hylle

Ingen hylle

Lesedato

2015

Favoritt

Ingen favoritt

Terningkast

Min omtale

Ingen omtale


Omtale fra forlaget

Germania er en bloggroman skrevet for hånd underveis i Berlin i perioden 2012-2014. Skildringer av det fredelige hverdagslivet i den europeiske kulturhovedstaden kontrasteres med skandinavens medbragte fordommer mot Berlin og Tyskland. Fortelleren er ikke en engelsktalende hipster som bor i Berlin bare fordi det er kult og billig
Sturmgeist dyrker det germanske inntil det parodiske. Hverdagsskildringene formidles på et eget gringo-germansk språk, hvor Hamsun møter Handke.

Germania er hverken en guide til Berlin eller en nok en kulturhipsters roman om byen
derimot er den en jublende, inderlig-ironisk hyllest til det gamle Prøyssens hovedstad og Marlene Dietrichs hjemby, og et dokument om skandinavenes pågående okkupasjon av byen Hitler og Speer ville kalle «Germania».

Bokdetaljer

Forlag Pelikanen

Utgivelsesår 2014

Format Innbundet

ISBN13 9788293237297

EAN 9788293237297

Språk Norsk bokmål

Sider 268

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

0 1 0 0 1 0

Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Lister som inneholder dette verket

Kulturfondbøker - Norsk skjønnlitteratur 2014


Godt sagt! (0) Varsle