Flaskepost fra P

av (forfatter) og Erik Johannes Krogstad (oversetter).

Aschehoug 2011 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 5.02 (219 terningkast.)

611 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka Flaskepost fra P hos antikvariat.net! Her finner du sjeldne titler!

Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

En flaskepost flyter i land ved kysten av Skottland, og havner til slutt hos etterforsker Carl Mørck i København. Han skjønner etter hvert, av det gamle brevet, at to gutter blei bortført en gang på 90-tallet. Dette er den tredje romanen om Avdeling Q i København.

Omtale fra forlaget

En flaskepost med mareritt - utrolig spennende. I denne er tredje boken om Avdeling Q får etterforsker Carl Mørck overlevert en gammel flaskepost. Etter hvert som han og assistenten Assad får tydet stadig mer av brevet i flasken, går det opp for dem at to gutter ble bortført en gang på 90-tallet. Men hvem er de, og hvorfor har ikke foreldrene meldt dem savnet? Og hva har skjedd med dem? Carl og Assad trekkes lengre og lengre inn i en beregnende og følelseskald kidnappers nett ...

Bokdetaljer

Forlag Aschehoug

Utgivelsesår 2011

Format Innbundet

ISBN13 9788203213595

EAN 9788203213595

Serie Avdeling Q

Genre Politi og detektiver

Omtalt sted Danmark

Språk Bokmål

Sider 525

Utgave 1

Lesenivå Voksen

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

57 122 31 7 1 1

Bokomtaler

Hold deg fast! Dette er 1.klasses krim. Ei bok som går foran både ungenes lekser og middagslaging:-) Adler-Olsen har blitt et begrep!

Godt sagt! (7) Varsle Svar

Første halvpart holdt jeg på å kjede vettet av meg, det eneste som fikk meg til å fortsette, var den tørrvittige dagligdagshumoren karakterene i mellom. Andre halvpart tok seg opp betraktelig, oppbygningen var bortimot ideell, farten kom seg, karakterene virket for første gang i løpet av tre bøker ekte nok for meg å svelge, spenningen og drivet var flott, men oversettelsen da... Elendig enkelte steder... Ugjerningsmannens navn ble faktisk aldri avslørt, selv om han ble presentert fra første stund, og det er denslags jeg ikke liker. Er det en forglemmelse? Sløvhet eller overlegg? Er det ikke så viktig, mener Jussi? JEG mener det er et poeng, om ikke superviktig, og jeg er leseren... Vil han selge flere bøker som jeg skal lese, får han gjøre det slik at jeg liker dem. På meg virker det som om Adler-Olsen har trengt 2 1/2 bok til oppvarming, det er vel først nå forfatterskapet hans starter.

Første halvpart, terningkast 2. Andre halvpart 5, og vil egentlig ta et snitt på hele boka, men da ramler den under min private "godkjent"-terskel, og denne får godkjent, under tvil, fordi siste halvparten var slik jeg håper Jussi fortsetter fra nå av. Har ikke latt meg imponere, egentlig.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Superspennende bok! Håper de andre bøkene til Jussi Adler-Olsen er like spennende!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Veldig bra denne, i likhet med de to foregående. Selve krimhistorien står til en klar sekser, ingen ting å trekke på den.
Det eneste jeg synes trekker litt ned, er privatlivet til hovedpersonen, og litt selve "kontormiljøet" det blir litt for aparte og usannsynlig. Derfor gir jeg også denne en femmer.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Usigelig spennende og troverdig. Denne levde jeg meg fullstendig inn i.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler om verket


Sitater fra dette verket

I begynnelsen slo ikke stefaren, men da moren trappet ned på sovepillene og føyde ham i sengen fikk temperamentet hans større spillerom.

"Må herren løfte sitt åsyn på deg og gi deg fred." De ordene avsluttet han alltid med når han hadde banket opp jentene sine, og ordene falt både titt og ofte. Hvis en av dem hadde tråkket utenom det Herrens ord som idioten mente å ha enerett på å tolke riktig, så straffet han sine egne døtre. Som oftest var det ikke de som hadde gjort noe galt, men storebroren. Kanskje han glemte et amen, kanskje smilte han litt skjevt under bordbønnen. Sjelden noe mer enn det. Men denne store, sterke gutten torde han ikke å røre. Så stor tiltro hadde han ikke til sine egne krefer.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Lister som inneholder dette verket

Bøker kjøpt pr 24/11. Må bare få nok tid til å lese... Prioriteringer, prioriteringer.... ;)


Godt sagt! (1) Varsle Svar

Bøker av "Danmarks krimkonge", Jussi Adler-Olsen


Godt sagt! (1) Varsle Svar

Her er en oversikt over alt jeg har lest i 2011. Noen av bøkene har fått terningkast. Ikke alle bøker har falt i smak, og jeg ser at en overvekt av det jeg leser er krim... (raskt å lese, raskt å glemme :)


Godt sagt! (0) Varsle Svar

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Du vil kanskje også like

  • "Marco-effekten" av Jussi Adler-Olsen
  • "Journal 64" av Jussi Adler-Olsen
  • "Fasandreperne" av Jussi Adler-Olsen
  • "Alfabethuset" av Jussi Adler-Olsen
  • "Bitrere enn døden" av Camilla Grebe
  • "Tre sekunder" av Anders Roslund
  • "Mørketid" av Chelsea Cain
  • "Et offer til Molok" av Åsa Larsson
  • "Kvinnen i buret" av Jussi Adler-Olsen
  • "Mannen som ikke var morder" av Michael Hjorth
  • "Et stille, umerkelig drap - en Nina Borg-roman" av Lene Kaaberbøl
  • "Fantomsmerte - kriminalroman" av Thomas Enger
Alle bokanbefalinger for dette verket

Andre utgaver