Mange jenter kunne ikke gjøre noen ting alene. Bridget var ikke sånn. Hun gikk alene på kino, på kafeer, og til og med på fester. Hun elsket de tre venninnene sine over alt på jord, men var heller alene enn å klamre seg til folk hun ikke brydde seg om.
Ikke gå barbeint hvis du samler på torner. (Italiensk ordtak)
Nå ser jeg dem .Snart husker jeg dem. Lenge etterpå husker jeg at jeg husket.
Jeg har vært innom og sett,men jeg er bokelsker her,jeg!
Det er jo nytt,så kan hende det blir bra på sikt.
Jeg syns også at denne boken var veldig god! Gleder meg alltid til Staalesen kommer med ny bok,og han imponerer! Har møtt ham noen ganger i litterær sammenheng,og når jeg leser bøkene,er det hans egen stemme jeg "hører" !
Jeg synest man har tatt vare på det gamle og fornyet det. De nye tingene som er kommet gjør bokelskere bedre:-).Det er noen få ting jeg savner.Men det gjør ikke så mye når det meste er bra:-)
Har nesten lest ei på ei helg. Det er Arnaldur Indridason si bok Gravstille. En god bok:-).Den passer hvis du vil ha noe lettlest og liker krim.
Tankekrasj.
Ensomheten
er som en rødglødende
vulkan.
Som kommer opp
til toppen en gang iblant.
som spruter over
i en flom av
- tårer.
Vulkanen
kan være lenge i ro-
så plutselig
stormer det.
Da kommer
usikkerheten,ensomheten,utilstrekkeligheten,
hva er jeg verdt?
Det flommer over av nuller.
Ingenting.
Det er ordene som mangler.Det eneste som
kan tette igjen det sorte hullet.
Men ordene er låst fast.
Det er ordene som
inneholder det
forbudte.
Skammen.
Frarøvet uskyld.
- og det er opp til meg
å finne dem.
Huske.
For å bli fri.
K.B.
Drømmen
Om en ekte kjærlighet
usynlige bånd
et pust fra en himmel
et kjærtegn fra en hånd.
En hviskende stemme
noen trøstende ord
når fargene er lilla
og verden for stor.
utdrag fra et dikt. 1996
K.B,
Tid
K.B.
Hun lå i sengen. Akkurar slik han hadde forestilt seg,bortsett fra at kjolen fremdeles var på,og at hun snorket som en overvekyig mann med tiårets forkjølelse. Han klappet henne forsiktig på ryggen og spurte om det mest åpenbare :- Sover du?
Det lydtette rommet hadde gjort så sterkt inntrykk Kval at han nå sto og brakk seg over trappegelenderet på fremsiden av hytta.Torp hadde kjent vemmelsen selv; det var opplagt hva som hadde foregått der nede. Bamsene. Lekene. Kamerastativet i hjørnet.
Livet er som en reise hjemover (Herman Melville)
Det var så uendelig vanskelig å leve livet riktig, selv når man visste hva som var riktig.
Erfaring er en tøff lærer, fordi hun først gir deg prøven, og deretter leksen. ( Vernon Law)
Og når en blind leder en blind, faller de begge i grøfta. (matt. 15.14)
Ikke ødelegg de du har ved å begjære det du ikke har. (Epikur)
Det er så mange ting man tar for gitt. Så mange ting man knapt legger merke til. Før de er borte.
Ens egentlige liv er så ofte det livet en ikke lever (Oscar Wilde)
Og husk, kjære mamma, at vi ender alle der jeg er nå, og det er bare skinn og bein, vårt jordisk hylster, som gjør oss synlige for hverandre. Men sjelen vår dør aldri. Hvem kan si noe annet enn at jeg er ved siden av deg der du sitter på steinen, danser rundt deg, er like glad i deg som jeg alltid har vært, selv om du ikke kan se meg?