Er ikke kommet så langt til å¨bli medlem, men har hatt kontakt med ledelsen. Utstyret fikk jeg fra Sverige (måtte betal tollavg.) - like etterpå fant jeg en link i Norge (Seljord Vev og Garnsenter). Forskjellige kniplinger krever forskjellige pinner som f.eks. Honiton Lace som jeg fikk tak i til svært så rimelig pris hos Hi Drej, Danmark. Det var etter en tid leting på nettet. (Oppgir disse stedene i tilfelle noen her er interessert). (Evt. kniplingsider/lace website http://laceioli.ning.com/ , http://www.ravelry.com/account/login - begge steder krever medlemsaksept). :)
hehe liker å ha noe å bryne meg på. Utfordringer er til for å overvinnes! :)
Takk! Mine tanker gikk ikke til sprang-veving, det klassifiseres inn under veving. Knipling ble utviklet 1500-1600 tallet. Oppstod i Italia og Belgia, ble deretter spredt rundt i Europa. En variant er embroidery lace (om dette var i forkant av knipling vet jeg ikke enda), evt. filet lace. Alle mine bøker om knipling er enten på Dansk, Svensk, Engelsk, Tysk, Finsk eller Hollandsk (noen av bøkene er flerspråklig). I Norge ble det ikke noe særlig utbredt. Inntil nå har jeg ikke funnet en eneste bok på Norsk.
Jobber på ark og var oslo s ballong klovn med egen mammutsalg sang den første mandagen.. For en dag.. Masse flotte og hyggelige kunder. Bøkene går veldig fort, så dere bør være tidlig ute... . :)
God mammut vinterferie :)
Av og til oppdager jeg gode opplysninger når jeg følger Masterchef Australia. (Bønner/linser og forskjellige bløtningstid). Bønner/linser skal ikke kokes med salt før helt på slutten for å bli gjennomkokte. Ifølge Fedon Lindberg som svarte meg på Facebook-Tonsåsen (lukket tråd):
Jeg er nysgjerrig og når du finner svar så vil nok jeg også. Er egentlig sakprosa person. Men som sagt så ligger den i huskelisten min og venter på at jeg får tilbake leselysten. Imens så studerer jeg knipling teknikker og forbereder meg mentalt på å starte selvkurs. Har flere bøker og flere nettsteder som er verdensomspennende så hvis jeg står fast kan jeg enten lete på nettet eller spørre erfarne kniple makkere. Både kvinner og menn driver på med dette og der finnes flere typer kniplinger. Det nærmeste vi har i Norge er Handangerbroderi. :)
Det kan også være avslørende pga farger kunstneren bruker for å fremheve personen(e)s karakter. Hadde en slik opplevelse da jeg besøkte Tate Gallery i London for mange år siden, den engelske kvinnen jeg var med ble helt fælen. Mannen på bilde hadde jeg ingen kjennskap til, men det hadde hun.
Leste de bøkene selv på 70- og 80-tallet, hadde føsteutg av en del Frøken Detektiv da min mor var født 1929, men de er jo for lengst vekk. Lånte Frøken Detektiv, Hardy guttene, Bobseybarna, Enid Blyton, Mette-Marit, GGP og GGG bøker av venner og slekninger av mine foreldre og på biblioteket i tillegg til de jeg arvet etter mine foreldre. Jeg ble hekta på Knut Gribb ved å låne noen av en nabo ca 1980, de tilhørte deres yngste sønn som var 6-10 år eldre enn meg (67 årgang). Kjøpte meg en favoritt bok fra jeg var barn på QXL for en tid siden (lånt bok), Tre små skattegravere, men har ikke leste den igjen enda men skal med tider og stunder. De eneste av barnebøkene jeg har lest igjen som voksen har vært INA bøkene og Barna Hedenhös.
Vet du hvilken prosess det var?
Din begeistring smitter! Har lagt den til i huskelisten. Skjønner at dette er en bok MAN bare må EIE. :)
Jeg fikk vite om denne siden via jungeltelegrafen. :)
hehe en del av vår daglig væren i et nøtteskall.
Jeg ble observant på denne artikkelen da jeg var innom en lukket side Tonsåsen på Facebook. For noen år siden var jeg der i fire uker og lærte mye hver dag. Dels fordi vi hadde foredrag hver dag og fordi vi spiste som vi ble formidlet og diskusjoner oss imellom. Siden den gang har jeg vært inneforstått med at hvete og gluten ikke er av det beste. Vi ble også informert hvorfor våre hjemme bakende brød ikke var så høye som bakerens - det var at baker fikk gratis gluten på kjøpet av hvete (et tillegg, som ble tilsatt bakevarer).
Av den grunn vil jeg bare dele med dere som er interessert i egen helse linken til Kostholdsklinikken.
Beklager - feilplassering av melding. (Trodde jeg var på rett plass)
Ute er det kråker nok å fyre for
Bekker nok å gå over
Poster nok å falle på
Steiner nok å trille opp og rulle ned
Og han fyrer og henter vann og triller steiner
og står vaktene ut, faller i søvn og står opp
Alt dette gjør han og gleder seg
over meningen med livet
Koker kaffe og setter ut frokostrestene til fuglene
og middagsrestene til rottene. Han
Mennesket; Kronen på Skaperverket
Uten naturlige fiender. Uten naturlige venner
Forfatter: Torgeir Rebolledo Pedersen
Utgitt: Fra samlingen «Dikt i utvalg». Oktober 1997
Fantastisk konsept. Jeg grep tak i boka og dro kortet fornøyd. Satte meg i sengen og åpnet boken. Første bilde var fantastisk og jeg gledet meg enda mer. Jeg har vel aldri blitt så skuffet. Den holdt bare ikke MÅL!
jeg hadde gitt den en to, men konseptet fortjener mer! - så.... 3
hehe så sant - har man hatt en konfliktfull samtale med seg selv så nytter det ikke å gå sin vei for å samle seg heller. :)
hehe enten så stikker de av eller så lar de rullegardinen gå ned. :)
Med Darren Shan forventer man monstre og vampyrer, men Lady of the Shades, som er skrevet for voksne, overrasket meg skikkelig.
Det er vanskelig å si hva den handler om uten å røpe for mye, men skal prøve.
Ed Sieveking er en forfatter (som ser spøkelser og har en mørk fortid). Han er i London for å gjøre research til sin nye bok. Der møter han Andeanna og forelsker seg. Problemet er at hun er gift med gangsteren "The Turk". Hvis du tror du vet hva som skjer nå, så tar du fullstendig feil.
Boken starter som en typisk litt romantisk historie hvor gutt møter jente, jente er ulykkelig gift med gangster, gutt havner i trøbbel da han vil hjelpe, men så kommer den store overraskelsen. Og vips så er boken en psykologisk thriller hvor man aldri vet hva som er sant eller ikke. Hver gang jeg trodde jeg hadde forstått hva som hadde skjedd, så kommer en ny overraskende avsløring som sender den teorien rett i dass. Og det som til slutt viser seg å være sannheten, tok meg helt på senga. Vanligvis er jeg kjapp til å skjønne mysteriebøker, men her klarte Darren Shan på mesterlig vis å lure meg.
Starten syntes jeg riktignok var litt treg, men den glemmer man fort når det store mysteriet åpenbarer seg.
Er sikkert nok mange som er uenige, men jeg synes nesten at Shan burde legge ungdomsbøkene fra seg og begynne å skrive voksenbøker i stedet. For denne var imponerende.
Skal se på mye sport selv, men regner med i hvert fall å lese The Vampïre Book, Gnomeland, de fire Dragonology Pocket Adventures jeg har og i hvert fall en bibliotekbok som forfaller den 18., Vågspel i Viken
hehe nå har det vært frost lenge, så nå blir det mindre småkryp til våren (håper iallefall). :)