Nei - gi deg, da? Folkedans og -musikk er da en höjdare? Aner mulig konflikt-tema i kollektivet vårt - kan være vi skal sørge for å ha strengt adskilte lyttesoner, eventuelt godt polstrede høretelefoner. Så ellers for meg felles glede i felles musikk- og film-otek (skrev først "-bibliotek", men en smule etymologisk rekyl fikk meg til å skrive om). Må jeg gi avkall på den delen av drømmen, altså?
Jeg merker også bjørka/bjerken/birken. Spiser piller og tenker at det hadde vært verre å slite med allergi i en sesong som ikke kompenserte med å være så vakker å se på. Dyr går helt fint for meg - men så menger jeg meg ikke med dem, heller - mulig at det er der clou'et ligger. "Proaktiv" var spredd tjukt utover alle lag av arbeidslivet for et tiår siden - i alle fall virket det slik i mine øyne. Året før var det vel "bench-marking" som var det nye store. Eller var det året etter?
Hm - der sendte du meg over på Ravelry, og så ble jeg der.... Er innom bokelskere.no nå bare for å melde fra hvor jeg gikk. (Merk at fjellvettreglene sitter som spikret her - min generasjon så dem tross alt på nrk x antall ganger før hver eneste påskeferie i barndommen...) Kommer tilbake når jeg har sjekket Seamless-Knits-gruppen der. (Og jo - maille-jakken var fin! Veldig fin blåfarge du hadde valgt, også! :-) )
Vaktmester Emmeline og hushjelpen Kai-Ronny har for så vidt ikke blitt formelt ansatt ennå, så vi kan jo enten grille dem skikkelig under intervju-runden for å sjekke at de er så føyelige, tjenestevillige og kompetente som vi ønsker dem, eller naturligvis utvide mannskapstallet betraktelig med det samme. Tredje alternativ er å huke tak i en bofelle med plenty av bøker om hushold og hagebruk - vedkommende kan vise seg å anse som rekreasjon nettopp de syslene vi er villige til å "gi avkall på" for å få frigjort tid til lesingen. Jeg tenker først og fremst på slike sysler som støvfjerning, gulvvask, dyrking av ymse nyttevekster og litt vindusvask i ny og ne.
OK - 1-1! (Er det ikke A-15 de sier på tennis-språket? Har aldri satt mine ben i en racket, men har hendt jeg har blitt tvangsforet med Wimbledon-finaler og sånt. Er fra en én-tv's-familie. En-kanals-ditto også, for-øvrig - ja, vi hadde faktisk ikke mer enn to farger heller: svart og hvitt.)
Katten er nok kommet for å bli. Hest skal visst enda være verre for endel dyrehårsallergikere - jeg foreslår at vi er proaktive (haha - det er første gang jeg bruker dét ordet, det var skrekkelig på moten for ti år siden, og jeg synes fremdeles at "proaktiv" er et skrekkelig idiotisk begrep) og fluksens nedlegger veto mot hestehold i kollektivet vårt. I alle fall innendørs.
Fordi jeg ikke kjenner offeret personlig, men gjør meg særdeles morsom på vedkommendes bekostning. Og det er jo ikke så pent - men blir enda verre om jeg henger ut mennesket på internett. Sorry - vet det er dårlig gjort å ikke si B, men det får være til innflyttingsfesten, der jeg har full oversikt over tilhørermassen. (Og for øvrig blir en god historie svekket av for mye hyping på forhånd, så det er ikke sikkert at du ville syntes det var så stort om jeg serverte den nå.)
Ble det barn av det? jeg mener: holdt det stikk, det med at hun venninnen sikkert hadde en bestemt grunn til ikke å oppdatere facebook-statusen? I så fall lurer jeg fælt på om du ble ferdig med barselgaven i tide... Og om du i så fall har lagt ut bilde av den på ravelry... (Jeg er i startgropa/tenkeboksen når det gjelder barselgave, så inspirasjon er velkomment. Har noen måneder på meg - men har også særdeles dårlig track record når det gjelder å bli ferdig med håndlagde gaver i tide.)
Jammen AnjaE, da - klart det er rom for deg i bo(k)kollektivet! Skulle bare mangle - mitt krav er at du ikke slikker på fingrene før du blar, og Solveig Strand krever at du liker katten hennes, for den kommer også til å flytte inn - men ellers så er det fritt frem og velkommen skal du være! Vet ikke hvor du hadde gjemt deg da vi startet forpostfektningene, men du rekker fint stiftelsesmøtet og champagne-festen etterpå, så bare ta det med ro! Regner med at det også blir både eggedosis og jordbær med fløte til champagnen, så det er bare å glæ seg. :-D (bai har visst ikke formulert noen vilkår ennå - jeg tror hun bare tar med seg lesebrettet og skoene sine og flytter inn uten videre dikkedarer.)
Nytt og uventet argument for å lese Atwood! Høres ut som om det kan bli atskillig morsommere med den vinklingen i bakhodet.... ;-D
"Ja, bi bare litt nå, barn, så skal det nok snart bli pannekake!"
Jordbær-med-fløte-listen din gleder jeg meg til!
Skjønner jeg godt at du gjorde - man kan miste interessen av mindre. Jeg mistet interessen for kokte egg straks jeg kjente lukten av dem første gang. Har en glitrende kokt-egg-historie på lager - men av personvernmessige årsaker kan jeg dessverre ikke servere den på internett. Veldig synd, men slik er det. ;-P
OJ! Så fortvilet! (oisann, ja, jeg leser dansk bok i disse dager - det er vel der "fortvilet" snek seg inn fra) Jeg kan levende forestille meg situasjonen: jeg hadde også garantert sett for meg at den forrettende prest plutselig tok av seg kragen og begynte med abligøyer. Har samme problem på gaten iblant: kommer på noe morsomt, begynner å knise, blir skrekkelig flau over å være en sånn tulling som går og ler høyt for meg selv, og kamuflerer kniset med teatralske host og kremt. Sukk - sånn er det vel å være sjenert og selvhøytidelig nordmann...
Tror det i grunnen blir en ganske fleksibel liste, når jeg får tenkt meg om - tøyelig i alle retninger, og med masse gule post-it-lapper på. Er 100% sikker på at Peik- og Fjellmus-bøkene til Barbra Ring vil ha fast plass på listen, der tror jeg man skal kunne finne eggedosis også, om man går inn for det. Men ellers sluttet jeg vel å være eggedosis-liebhaber i praksis omtrent da jeg begynte å reflektere at det egentlig dreier seg om å spise rå egg... Litt som med pølser og politikk, altså: man bør ikke vite for mye om ingrediensene. (Rettere sagt: jeg krever å vite mest mulig om ingrediensene før jeg putter noe i meg. Kryssforhører kelnere - sterkt medvirkende årsak til at jeg liker å lære nye språk...)
Ja - klart det. De danske prestene har visst sånne fremdeles, forresten. De er jo ganske stilige - men er redd KLM (Kirkevåg, Lystad, Mjøen, ikke de flyvende hollendere) for alltid "ødela" pipekragenes anseelse for oss nordmenn... ;-)
Nå ble jeg litt såra og vonbroten - jeg som syntes jeg var så flink! Men bare så du vet det, har jeg 1) tenkt å lese mange flere enn 1001 bøker før jeg dør, og 2) jeg kan sette opp min egen 1001-liste, jeg, og der plasserer jeg akkurat de 1001 bøkene jeg selv vil, så! Og tenk for atte der står de bøkene med eggedosisen, tenk, alle sammen! Hnmph!
Høres ut som en markblomst. Blåklokker, pipeklokker og prestekrager. (Piperanker derimot er en klatrevekst - har pipeformede "blomster" (eller frøhus???), derav navnet.)
En annen bokelsker fant ut at hun kunne ringe Aschehoug og dermed få den moderne oversettelsen til kr. 69,- (pocket) - de har den til den prisen i nettbutikken sin (http://www.aschehoug.no/), men av en eller grunnen funker ikke nettkjøp for akkurat den boken. Muligheten til å skaffe deg enda en DQ til bare 69,- er der, altså... (jeg har såvidt motstått fristelsen, ettersom jeg fant igjen min engelske).
Ann Christins "oppskrift" er glimrende - du kan også bare sette "hustak-parenteser" <> rundt en fullstendig url - altså sånn: http://bokelskere.no/ , hvis du vil. Hustak-parentesene på en pc finner du nede i venstre "hjørne" av tastaturet - mellom "Shift" og "Z".
Redigert: Ehhh - NEI, det kunne du visst ikke på dette nettstedet. Sorry. Det funker andre steder.
Redigert2: Ehhh - JODA, det funker helt fint med de hustak-parentesene, dersom du bare er skarp nok til å skrive url-en riktig, og ikke f.eks. glemmer : i "http://" slik jeg gjorde. Sånn: NÅ funker det!