På onsdag kommer jentene til boktreff hos meg. Hos oss er det slik at den som har treffet får bestemme bok. Noen få kriterier: - må finnes i pocketform på norsk - ikke større enn Shantaram ( vi har lest)
Jeg tenker litt på boka til Jonathan Sarfran Foer; Ekstremt høyt&utrolig nært eller Selma Lagerlôfs Keiseren av Portugalien.
Gi meg tips !!!!
Boka er i serien "Litterære drops", og ble en smule for søt og klissete for min del.
Det gjelder i grunnen bare å være først ute....dvs den første som setter sine fingermerker og appelsinsaftflekker i de ferskeste bøkene......ooops...det var nok ikke så pent sagt! Spøk til side; jeg tråler alltid hyllen med merkelappen "nye bøker".
God fornøyelse! .....og forbered deg til å rydde plass på toppen av listen din :)
Det forundrer meg at klassikeren over alle klassikere "Dracula" ikke er med på listen. Anne Rices "En vampyrs bekjennelser" var heller ikke dum. Den forhindret i alle fall meg i å gå ut på trappen og røyke etter midnatt....(kremt)
Perfekt påskekrim! en fin bok for folk som ikke er spesielt ivrig på krim (som meg)
Den utgaven jeg har har en forside med to skumle øyne på. Når jeg skulle sove måtte jeg legge den med forsida ned, ellers så fikk jeg ikke sove. Fryseren hadde vært et bra sted for den ja...
Mange som leser krim nå? Selv nettopp ferdig med "Kongemordet" av Hanne Vibeke Holst. Formiddagens valg: Begynne på ny krimbok eller bok i en helt annen sjanger . . .
Jeg innrømmer det: Jeg hadde ikke lyst til å lese denne boka, den bla valgt som månedens bok i lesegruppa jeg er med i. Men da jeg først kom i gang, hadde jeg ikke lyst til å legge fra den. Perfekt lesing i påska. Kanskje jeg leser nummer tre i serien også?
Takk for hyggelig hilsen, Bente. Jeg tror du får slike små leselamper i de fleste bokhandlerne.
se min omtale på www.huvenes.no
God idé!
Takk for hyggelig hilsen, Hedvig. Vil gjerne høre hva du synes om boka.
Mange gode tips her! Sjekk hva jeg skal lese og hjelp meg med å velge påskelektyre på www.huvenes.no
Utrolig lettlest, blåste gjennom på et par dager. Stiller ut den 18 år gamle Karl Ove til latter. Apropos Kjærstad: Unge Knausgård går Jonas Wergeland en høy gang når det gjelder interesse for kvinner, dog uten magisk penis.
Mye drikking, spying, festing og begjær. Beste refleksjon: Om hvorfor vi synes vår egen avføring lukter greit, men synes vårt eget spy lukter forferdelig.
Takk for hyggelig hilsen, Stine, og lykke til med ditt eget prosjekt!
http://bokelskere.no/bokimport/ har stått bom fast flere dager, fordi jeg flyttet databaseserveren. Den er startet opp igjen nå, og driver på og svelger unna importeringskøen.
Fikset! :-)
Jeg kjenner at jeg blir noe provosert over BBC arroganse når de setter opp slike lister.
Men jeg har lest 40 av disse bøkene, tiltross for at jeg ikke har engelsk som morsmål.
Forstår godt forfatterens ambivalente forhold til tro etter å ha lest hennes sterke historie om barndom og oppvekst i en kristen familie hvor det meste dreide seg om synd og helvete og angst for å aldri være bra nok for Gud. Om å føle seg annerledes og utenfor i venneflokken. Om gudslengsel og gudsfrykt som ødelegger gleden over livet. Samtidig gir forfatteren også et kjærlig portrett av sine foreldre, midt i all deres nidkjærhet og strenghet, opplevde hun dem som snille og varme mennesker som var inderlig glad i barna sine. Det var da enda godt. Uten den opplevelsen ville denne historien bare vært uendelig sørgelig og vond. Det gudsbildet som Margaret Skjelbred ble presentert av sine foreldre viste en streng, nådeløs og brutal gud. Langt fra den kjærlige og nådefulle Gud som jeg tror Bibelen viser oss gjennom Jesus Kristus. Ingen trosstyrker akkurat, denne boken. Tvert i mot, Margaret S. skriver godt og engasjert, og ikke uten sårhet og oppriktighet. Sitter med en tristhet i meg etter å ha lest denne historien, særlig historien om moren, som ofret så mye for sin gud mens hun levde. Hun stolte fullt og fast på ham, og så opplever hun ham som fjern og kanskje til og med helt borte fra livet når hun trenger ham i sin siste stund. Hun følte han var borte. Akkurat det samme følte vel Jesus da han ble korsfestet. Han hadde gitt alt, og så følte han seg forlatt på slutten. Selv Jesus følte det. Men var han forlatt? Var moren til Margaret forlatt? Tror ikke det.