Bokelskere.no har vært nede for databasearbeid og oppgradering av programvare i dag. (For teknisk interesserte har vi oppgradert til django 1.2.1 i dag).
Oppgraderingen har gått smertefritt etter alt å dømme.
Jeg leste først alt skrytet på baksiden og framsiden, og hadde store forventninger. Leste og leste, og boka beveget seg ikke av flekken. Ekstremt uinteressant historie og temmelig blodfattig språk, og befolket med typer som aldri blir levende. Gedigen skuffelse.
Det har du helt rett i!
Dette er nå fikset.
Grunnen til at jeg ikke har fått fikset dette før er at feilen bare oppstår av og til, og at jeg ikke har sett hva som var galt. (Den er et resultat av såkalt caching som vi bruker for å spare databasen vår for unødvendige oppslag.)
muligheten til å markere listen som uferdig var borte
Supert at du sa fra om dette, det er et problem som ble skapt av tiltak for å få tråder/lister til å laste raskere.
Problemet er fikset.
Flott at du spør etter boka hos bokhandleren, Karin, det er etterspørselen ute som bestemmer hvorvidt bokhandlerne velger å satse på boka eller ikke. Så langt er det bare Tanum som har kjøpt inn boka, men jeg håper også at Libris, Ark og Norli følger etter. Det er alltid vanskeligere for en debutant (som meg) og et lite forlag å nå gjennom i konkurranse med alle de etablerte. Derfor må vi satse på jungeltromma. :)
Veldig sterkt om en lidelse de fleste av oss har vanskelig for å forstå. Det gjør både godt og vondt å lese "Kors på halsen". Godt fordi det er fantastisk å se hva kjœrlighet og samhold i en familie kan holde ut. Vondt simpelthen fordi det rykker i hjerterota at noen har det så bunnløst svart inni seg.
Favoritten: I en stol på verandaen i sola. Ellers, overalt, der jeg er.
Enig, og Knausern slipper unna med det...
Helt enig! Denne var faktisk litt kjedelig. Jeg synes Roy Jacobsen bør slutte å skrive krim hvis han ikke skriver bedre enn denne.Synes han heller bør perfeksjonere sin romankunst ytterligere. Jeg er egentlig stor fan av Jacobsen, men denne skuffet meg. Begynte på den - og måtte jo lese den ut - mest fordi temaet interesserte meg. Men ble ikke "fengslet".
Faktisk er dette mitt første møte med Murakami ! Etter utallige anbefalinger fant jeg ut nå var tiden omsider kommet til å se lese noe av denne geniforklarte mannen. Begynte altså med denne, en novellesamling. Jeg forstår de som elsker Murakami. Novellene er veldig rare, ihvertfall noen av dem er absurde og uforståelige. Andre synes jeg er fantastisk gode, velskrevne, kloke og medrivende. Det er mye død og tristhet her, men jeg ble ikke nedstemt av å lese dem.Novellene er fantasifulle og originale. Mer Murakami ! Har forresten lest i avisen for et par uker siden at mannen kommer til Litteraturhuset i Oslo i august. Dit skal jeg.
Bartenderens reaksjon: I have to go home and tell my wife! :)
Feil fikset. Takk for at du sa fra! :-)
Supert - nå ser jeg hva som er feil.
Kan du fortelle meg hvilken side du står på når du opplever dette, og hva den blå skriften sier?
(Jeg kikker på http://bokelskere.no/diskusjoner/, ser den blå skriften som sier Morten Halvorsen, klikker på denne, men dette virker som forventet.)
I går var det en del diskusjonstråder som ikke virket og det samme skjer nå.
I hele går var det arbeid med diskusjonstrådene for å finne script-feil og få opp farta på dem, kanskje det skjedde i denne forbindelse.
Diskusjonstråden hvor 'Morten Halvorsen' svarer til 'Andre Nesse' virker f. eks ikke
Kan du beskrive litt nærmere hva det betyr at den ikke virker (og hvilken tråd)?
Vi har stand hele lørdag (29.5.) fra ca. 10 til ca. 17. :)
Dette var gode ord å bli møtt med en fredag morgen i Istanbul.Tusen takk! Ja, jeg er tilbake på gamle trakter. Til orientering er Yukcel fortsatt skopusser i resepsjonen på InterContinental hotell. Og Aidan er fortsatt bartender i City Light Bar. 7 år etter at Kristian Gilder besøkte eventyrbyen.
Diskusjonstråder laster nå mer enn dobbelt så raskt som tidligere.
Matias Faldbakken, hva faen er det med deg?
Du kan lage linjeskift ved å sette to mellomrom før linjeskift. Utrolig, eller hva? :-) Slikt kan bare programmerere komme på..
Roser er røde <-- to usynlige mellomrom
Fioler er blå